Musím sa stať komplexnejším pilotom, hlási Pérez | Magazín F1 - F1online.sk

Musím sa stať komplexnejším pilotom, hlási Pérez

fotka k článku undefined
zdroj: RB/Red Bull Content Pool

Sergio Pérez začína svoju tretiu sezónu vo farbách Red Bullu a počas prvých dvoch bol zakaždým svedkom majstrovských osláv jeho tímového kolegu Maxa Verstappena. Mexičan sa tak na nedostatočne kvalitnú techniku sťažovať nemôže a aj on si uvedomuje, že sa musí zlepšiť.

Aj keď má zmluvu platnú do konca sezóny 2024, nevyhol sa otázkam o svojej budúcnosti. Dôvodom sú výkony, ktoré neboli ani v jednej z jeho dvoch sezón ideálne. Vlani dokonca prehral aj súboj o celkové druhé miesto s Charlesom Leclercom. Monopostu Red Bullu nie je jednoduché sa prispôsobiť, ale je to najrýchlejšie auto na rošte, takže tím bude asi ťažko hľadať iný koncept, keď Max Verstappen dokáže byť s tým aktuálnym úspešný.

Aj sám Pérez pred štartom sezóny priznal, že musí rozšíriť svoj repertoár, ak chce s Red Bullom dokráčať až na vrchol.

„Určite chcem zlepšiť svoj výsledok z minulej sezóny,“ povedal médiám v Bahrajne mexický pretekár. „Keď chcem postúpiť o dve priečky v šampionáte, musím urobiť ďalší krok a stať sa komplexnejším pilotom vo všetkých oblastiach.“

„Byť Maxovým tímovým kolegom je dosť veľká výzva. On je skrátka veľmi komplexný a takmer nerobí chyby. Myslím si, že to je jedna z jeho silných stránok, skrátka sa dokáže počas víkendu držať veľmi dlho úplne na limite. To je jedna z jeho najväčších predností,“ dodal Pérez.

Ten začal minulú sezónu dobre, ale v jej priebehu sa mu auto začalo stále viac a viac vzďaľovať. Red Bull však nabral nesmiernu rýchlosť, takže vývojový smer bol určite správny. Zareagovať naň dostatočne rýchlo však dokázal iba jeden z pilotov stajne.

„Povedal by som, že existuje len veľmi málo jazdcov, ktorí majú radi nedotáčavosť. Z môjho pohľadu si však Max dokáže lepšie poradiť s menej stabilnou zadnou časťou monopostu než ja. Na konci dňa však obaja chceme auto so silným predkom. Je to len otázka toho, ako veľmi stabilná môže byť zadná časť. Max si dokázal s voľnejšou zadnou časťou poradiť,“ vysvetlil Mexičan.

„S tímom sme pracovali naozaj tvrdo v snahe vylepšiť naše minuloročné auto. Ráno v prvý deň testov ste mohli vidieť, že je to oveľa tesnejšie. Je veľmi náročné zistiť, kde sa v porovnaní s ostatnými skutočne nachádzame, ale určite sme mali dobrý začiatok,“ dodal Pérez.