Wolff chce v Spa vyhrať: Máme tu ešte nejaké nevybavené účty | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff chce v Spa vyhrať: Máme tu ešte nejaké nevybavené účty

Valtteri Bottas
zdroj: Mercedes

Formula 1 sa presunula do Ardenských lesov, kde sa uskutoční siedme podujatie aktuálnej sezóny. V Mercedese sa naň obzvlášť tešia, podľa Tota Wolffa totižto cítia, že na belgickom okruhu majú ešte nejaké “nevybavené účty”.

V rámci turboéry sa Mercedesu podarilo v Belgicku vyhrať “len” trikrát. V roku 2014 si víťazstvo vybojoval Daniel Ricciardo a v posledných dvoch sezónach to boli zas pretekári Ferrari Sebastian Vettel a Charles Leclerc. Aktuálna výkonnosť strieborných šípov však tentoraz súperom nedáva priveľké nádeje.

“Po jednom voľnom víkende sa púšťame do tretej pretekovej trojičky tejto sezóny,” hovorí Toto Wolff pred víkendom v Spa-Francorchamps. “Naše nasledujúce preteky nás zavedú do Spa, kde sme nevyhrali už od roku 2017. Máme teda pocit, že tam máme ešte nejaké nevybavené účty.”

Okrem Mercedesu sa na túto veľkú cenu tešia aj diváci, hoci tentoraz len spred televíznych obrazoviek. “Je to ikonický okruh a u fanúšikov aj jeden z najobľúbenejších,” uznáva Wolff vyzdvihujúc aj prácu inžinierov: “Nájsť to správne nastavenie môže byť kvôli líšiacim sa charakteristikám náročné; na jednej strane chcete mať na dlhých rovinkách čo najmenší odpor, na druhej potrebujete nejakú mieru prítlaku, aby ste boli rýchli v zákrutách. Predpoveď počasia hovorí, že v Ardénach bude daždivo, čo nám našu prácu nijako neuľahčí.”

V Belgicku má byť cez víkend sychravo a chladno, čo Mercedesu určite prekážať nebude. Aspoň sa nemusí obávať ďalších problémov s tvorbou pľuzgierov; Pirelli totižto do Spa-Francorchamps priviezlo o stupeň mäkšie zmesi ako vlani a belgický okruh dá pneumatikám zabrať.

“V Španielsku sme videli, že sa ukázalo nastavenie tohto tímu; po trápení sa v Silverstone sme naše problémy rozanalyzovali a pokúsili sa v priebehu pár dní dospieť k správnym záverom,” pokračoval Wolff. “Veľa ľudí neúnavne pracovalo na tom, aby sme mali v Barcelone lepšie preteky. Náš silný nedeľňajší výkon je len výsledkom tejto snahy.”

“Vyhrať v Španielsku bola pre nás skvelá odmena za všetku tú šikovnú prácu, ktorú sme v predchádzajúcich dňoch spravili. Som hrdý, keď vidím, ako tento tím dvíha latku,” vyhlásil šéf Mercedesu.

Toto Wolff sa prvýkrát po oznámení, že všetkých desať tímov podpísalo Concordskú dohodu, vyjadril aj k nej samotnej. “Vždy sme tvrdili, že v F1 chceme zostať. Dohoda teda nie je nevyhnutne až taká prekvapujúca, no sme šťastní, že sme mohli rokovania ukončiť pozitívne. Zaviazali sme sa tomuto športu. Tešíme sa na budúce roky, počas ktorých Formula 1 zažije najväčšiu premenu vôbec. Odmení pružné a mysľou otvorené tímy, ktoré sa dokážu prispôsobiť požiadavkám nových pravidiel.”

Možno vás zaujme

Komentáre