Ferrari potvrdilo podpis Concorde Agreement, v športe ostane do roku 2025 | Magazín F1 - F1online.sk

Ferrari potvrdilo podpis Concorde Agreement, v športe ostane do roku 2025

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Ferrari v utorok potvrdilo, že podobne ako McLaren, aj ono podpísalo novú Concorde Agreement, ktorá bude upravovať rámcové podmienky Formuly 1 pre roky 2021 až 2025.

Scuderia v tlačovom stanovisku uviedla, že ide o trojstrannú dohodu medzi tímami, Medzinárodnou automobilovou federáciou (FIA) a Majstrovstvami sveta Formuly 1, ktorá definuje aspekty týkajúce sa vedenia športu. Ferrari okrem toho podpísalo aj zmluvu upravujúcu komerčné záležitosti, ktorá sa týka tohto tímu a F1.

Scuderia Ferrari je jediný tím, ktorý sa zúčastnil všetkých sezón F1 od roku 1950 do súčasnosti. Červení súčasne pripomenuli, že majú viac ako 400 miliónov fanúšikov a sú najúspešnejším tímom jednak po stránke jazdeckých (15), ako aj po stránke konštruktérskych (16) titulov.

V trinásty septembrový deň v Mugelle Ferrari odjazdí svoju tisícu veľkú cenu.

„Sme veľmi radi, že sme opäť podpísali kontrakt všeobecne známy ako Concorde Agreement, ktorý bude upravovať Formulu 1 počas ďalších piatich rokov,“ povedal výkonný riaditeľ Ferrari Louis Camilleri. „Je to dôležitý krok pre zabezpečenie stability a rastu športu.“

„Pretekársky šport je súčasťou DNA Ferrari a nie je náhoda, že Scuderia je jediným tímom, ktorý sa zúčastnil všetkých ročníkov majstrovstiev sveta F1,“ skonštatoval Camilleri.

„Scuderia Ferrari a Formula 1 kráčajú ruka v ruke už od roku 1950 a sme radi, že toto partnerstvo bude pokračovať ešte dlho,“ povedal šéf F1 Chase Carey. „Teraz je našou úlohou postarať sa o to, aby bola Formula 1 ešte spektakulárnejšia a ešte atraktívnejšia pre stovky miliónov fanúšikov z celého sveta, ktorí milujú tento šport.“

Predpokladá sa, že v najbližších dňoch potvrdia podpis Concorde Agreement postupne aj ďalšie tímy.

Možno vás zaujme

Komentáre