Prestupová bomba: Vettel má v Spa podpísať zmluvu s Aston Martinom | Magazín F1 - F1online.sk

Prestupová bomba: Vettel má v Spa podpísať zmluvu s Aston Martinom

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Ešte v polovici mája sme sa dozvedeli o tom, že Sebastian Vettel absolvuje poslednú sezónu s tímom Ferrari a potom ho nahradí Carlos Sainz.

Od rovnakého okamihu sa pochopiteľne začalo špekulovať o tom, čo s ním bude. Jeho meno bolo spájané s rôznymi tímami, ale jednotlivé dvere sa postupne zatvárali a dnes má už len minimum možností.

Nuž a ak by sme verili talianskej Gazzette dello Sport, ktorá o tom informovala už cez víkend a rakúskemu denníku Kronen Zeitung, ktorý v pondelok prezentoval svoju „Transferbombe“, Vettel sa dohodol s Aston Martinom, ktorý od budúceho roku nahradí súčasný Racing Point.

Oba zdroje sa zhodujú na tom, že Vettel povie svoje „Áno“ už počas belgického víkendu v Spa Francorchamps a podpíše novú zmluvu.

Gazzetta dello Sport okrem toho pridala aj informáciu o tom, že štvornásobný majster sveta by mal za rok zarobiť 15 miliónov dolárov.

Otázne je však to, koho v kokpite nahradí. Všeobecne sa predpokladalo, že Sergia Péreza, pretože Lawrence Stroll bude chcieť dávať šancu svojmu synovi. Aktuálne to však vraj nie je stopercentne isté.

„Ak ma oddelí od tímu, tak OK,“ reagoval Lance Stroll pre Channel 4. „Išlo by o podnikateľské rozhodnutie a takto to funguje. Určite by som to prijal s pokojom.“

Stroll však napokon vôbec nejazdí zle a nad Pérezom na body vedie 40:32. Ak by sme však zohľadnili len podujatia, ktoré absolvovali obaja, prehrával by 30:32 – ani to však nie je zlá vizitka.

Mexičan však má značné kvality i skúsenosti a navyše za ním stoja pomerne silní sponzori. Preto je v tejto chvíli ťažké povedať, ako to napokon dopadne.

Možno vás zaujme

Komentáre