Hamiltona prekvapilo, že to gumy zvládli. Tímu je veľmi vďačný | Magazín F1 - F1online.sk

Hamiltona prekvapilo, že to gumy zvládli. Tímu je veľmi vďačný

Lewis Hamilton a Max Verstappen
zdroj: Red Bull Content Pool

Lewis Hamilton vybojoval na Veľkej cene Španielska už svoje 88. víťazstvo a 156. pódium, pričom v druhom ukazovateli predstihol legendárneho Michaela Schumachera. Veľmi ho potešilo, že Mercedes dokázal za týždeň vyriešiť problémy s pneumatikami a nič také, ako v Silverstone, sa tentoraz neopakovalo.

Keď si spomenieme na prvé silverstonské podujatie, tak tam dostal Hamilton, rovnako ako jeho kolega Valtteri Bottas, defekt. Do druhého víkendu už Mercedes vstúpil opatrnejšie, na manažment pneumatík si dával veľký pozor a obetoval tomu časť svojej rýchlosti. V Barcelone však bolo všetko v poriadku.

„V podaní tímu to bolo úžasné a doslova neskutočné. Som za to mimoriadne vďačný,“ povedal Hamilton po prejdení cieľom španielskeho podujatia. „Pre nás to bol doslova šok. Nečakali sme, že výkon pneumatík bude taký, aký dnes bol.“

„Keď som si začínal uvedomovať, že pneumatiky vydržia dlhšie, ako sme plánovali, dokonca som začínal potenciálne uvažovať o jednej zastávke v boxoch. Napokon sme to však zvládli správne.“

„Po stránke manažmentu pneumatík to bolo veľmi, veľmi dobré. Myslím si, že sa nám podarilo pochopiť to, čo sa stalo pred týždňom a úpravy prinesené pre tento víkend nám umožnili dosiahnuť to, čo sme dosiahli,“ skonštatoval šesťnásobný šampión.

Strieborné šípy mieria za siedmymi majstrovskými titulmi v rade a v zásade týždeň čo týždeň dokazujú svoju silu. Vo všetkých smeroch sú o krok pred konkurenciou a aj náprava pneumatikového problému to napokon jasne potvrdzuje.

„Tím opäť raz odviedol úžasnú robotu po stránke pochopenia veci a po stránke analýzy. Pred týmto víkendom sme mali skvelý brífing a na všetkých som neskutočne hrdý,“ pripomenul Angličan, ktorý vraj bol počas pretekov „naplno v zóne“, čím narážal na to, že bol doslova vo svojom svete. Možno v tuneli, ako to kedysi opísal Ayrton Senna.

Tento svet ho napokon pohltil natoľko, že si ani neuvedomil, že 66 kôl je za ním a prešiel cieľom. „Skutočne som ani nevedel, že to bolo posledné kolo. Takto silne som bol zakoncentrovaný v zóne. Bol som pripravený pokračovať.“

A čo rekordy Michaela Schumachera? Aký je to pocit môcť ich postupne lámať? „Všetci sme vyrastali pri tom, že sme sledovali Michaela a snívali sme o tom, aby sme tu jedného dňa boli práve my. Toto je napokon omnoho viac, ako to, o čom som ako dieťa sníval.“

„Michael bol neskutočný športovec a jazdec. Som neskutočne poctený, že sa moje meno spomína v rovnakom duchu ako jeho, ako Ayrtonove, ako Fangiove. Je to úžasné. A dúfam, že aj rodina Hamiltonovcov je hrdá,“ dodal Lewis Hamilton.

Tridsaťpäťročnému pretekárovi chýbajú na vyrovnanie rekordu Michaela Schumachera už len tri víťazstvá vo veľkých cenách. Získať ich môže v Spa-Francorchamps, Monze a potom na tisícich pretekoch Ferrari v Mugelle. Práve takáto bude ďalšia trojička podujatí.

Možno vás zaujme

Komentáre