Wolff: Hamilton jazdí vo svojej vlastnej lige | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff: Hamilton jazdí vo svojej vlastnej lige

Toto Wolff
zdroj: Mercedes

Lewis Hamilton suverénnym spôsobom vyhral Veľkú cenu Španielska. Na jednej strane platí, že sedí v najlepšom aute, ale platí aj to, že s kolegom Valtterim Bottasom si robí čo chce a chyby sú v jeho podaní v zásade mimoriadne výnimočné.

Sadne do auta, zvládne výbornú kvalifikáciu, výborný štart, nikomu nedá šancu a do cieľa sa dovezie na prvom mieste. Vyzerá to jednoducho. Podľa jeho šéfa Tota Wolffa jazdí „vo svojej vlastnej lige“.

Celkovo vyhral už svoje 88. preteky a je na dosah historického rekordu Michaela Schumachera (91), pričom po stránke pódií ho už predstihol (156) a stačilo mu na to o 50 štartov menej.

„V tejto chvíli jazdí vo svojej vlastnej lige – musím to povedať takto,“ povedal Wolff po skončení VC Španielska. „Má to totálne pod kontrolou. Dokonca prepol motor do šetrnejšieho režimu, aby si ho ušetril na náročnejšie preteky.“

„Najvýnimočnejšie pre mňa bolo to, čo prišlo na konci. Boli sme pripravení obuť mu softy, pretože neostávalo veľa kôl a bolo to logické. On však odvetil, že nie, nechce softy, ale máme mu dať mediumky,“ skonštatoval Rakúšan.

Mercedes to celkovo zvládol dobre. Na rozdiel od predchádzajúceho podujatia už s manažmentom pneumatík nemal problémy a aj keď sa objavili určité náznaky pľuzgierov, nemali vplyv na výkon.

„Najviac ma teší to, že po náročnom víkende v Silverstone, kde sa jazdilo na horúcom asfalte, sme sa z toho dokázali dostať. Vyvodili sme správne závery a v rovnakých podmienkach sme tentoraz vyhrali. Ide tu o skvelú prácu, ktorá bola odvedená v továrni počnúc ľuďmi zaoberajúcimi sa dynamikou auta až po tých od simulácií.“

„Ide tu o všetkých, ktorí pracujú v oblasti nášho inžinieringu. Ukázala sa sila tohto tímu,“ dodal Toto Wolff.

Možno vás zaujme

Komentáre