Steiner: Magnussen je po návrate psychicky silnejší | Magazín F1 - F1online.sk

Steiner: Magnussen je po návrate psychicky silnejší

fotka k článku undefined
zdroj: LAT Images/Haas

Šéf tímu Haas Günther Steiner je presvedčený, že Kevin Magnussen je po minuloročnom návrate do kráľovnej motoršportu psychicky silnejší než bol počas svojho predchádzajúceho pôsobenia v F1. Odzrkadľuje sa to v Dánom predvádzaných výkonoch, ako aj v tom, že oproti minulosti menej chybuje a nie je účastníkom toľkých kolízií.

Dán popritom v minulom roku v F1 pôvodne pôsobiť nemal. Keďže však pred vypuknutím sezóny ruské vojská vpadli na Ukrajinu, americký tím sa v reakcii na túto inváziu rozhodol ukončiť zmluvu s Nikitom Mazepinom a siahol po Magnussenovi.

Magnussen, ktorý predtým pretekal za Haas v rokoch 2017 až 2020, sa za prejavenú dôveru odvďačil tým najlepším možným spôsobom, keď hneď v úvodných pretekoch ročníka v Bahrajne finišoval na skvelom piatom mieste.

Z dvojice pretekárov Haasu mal v priebehu sezóny navrch. Micka Schumachera zdolal na body pomerom 25:12 a navyše sa v Brazílii šokujúco tešil zo zisku premiérovej pole position.

Dán v nedávnom rozhovore priznal, že si pretekanie v F1 užíva viac než kedykoľvek predtým a cíti, že dospel. S týmto tvrdením sa stotožňuje aj Steiner, ktorý si myslí, že Magnussen nie je len vyspelejší, ale celkovo psychicky odolnejší.

„Ide to s vekom. Je otcom, do tímu bol povolaný a nemusel o svoje miesto prosiť. To tiež zohráva svoju úlohu,“ vysvetlil Günther Steiner pre Motorsport.com. „Vplýva to aj na vaše myslenie. Dodáva vám to veľa sebavedomia. Ukazuje to veľa o tom, ako ste na tom po psychickej stránke.“

„Myslím si, že momentálne je psychicky oveľa silnejší ako pred rokmi.“

Magnussen je v psychickej pohode zrejme aj preto, že má podpísaný viacročný kontrakt. Navyše, Haas mení prístup a v budúcich rokoch chce vsádzať podľa všetkého výlučne na skúsených jazdcov, čo hrá Dánovi do karát. Svedčí o tom tiež podpísanie už 35-ročného Nica Hülkenberga, ktorý sa do najvyššej motoristickej súťaže vráti po trojročnej odmlke.

Steiner verí, že skúsenosti a psychická vyspelosť Magnussena a Hülkenberga tímu pomôžu. „Dúfame v to. Preto sme sa takto rozhodli,“ dodal 57-ročný Tirolčan.