logo F1online.sk

V polovici roka sme náš koncept zmenili, tvrdí Wolff

Lewis Hamilton
© LAT Images/Mercedes
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík5. 12. 2022

Mercedes v tomto roku neslávil veľké úspechy. Stajňa z Brackley sa začiatkom roka ocitla vo veľmi ťažkej situácii a inžinieri museli hútať, kam sa posunú ďalej. Otázkou tiež bolo, ako bude vyzerať nástupca monopostu W13 a šéf tímu Toto Wolff naznačuje, že by sa z vonkajšieho pohľadu príliš zmeniť nemusel.

Mercedes v tomto roku spustil pri diskusii o monoposte W13 priam informačnú vojnu. Raz zaznelo to, potom zas ono. Hovorilo sa aj o zmene konceptu pre rok 2023, ale čo to vôbec znamená? A môžeme vôbec slovám Tota Wolffa a jeho kolegov veriť? Veď je jasné, že budú robiť a hovoriť len to, čo v konečnom dôsledku pomôže ich tímu.

Rakúsky šéf nemeckého tímu už ostatne prehlásil, že jednou zmenou konceptu si tím v roku 2022 prešiel, iba to uniklo našej pozornosti, keďže z vonkajšieho pohľadu to nebolo rozpoznateľné.

„Prídem do aerodynamického tunelu a hovorím: ‚Veď toto nové auto vyzerá úplne presne ako tohtoročné.‘ Oni mi však povedali, že zospodu je celkom iné,“ prehlásil Wolff pri otázke týkajúcej sa budúcoročného monopostu, ktorý pravdepodobne ponesie označenie W14.

„Celé je to o prúdení vzduchu, rozložení váhy, aerodynamickej mape… naše auto sa už uprostred roka zásadným spôsobom zmenilo – pristúpili sme k zmene konceptu, ale to ste pri pohľade na karosériu nemohli rozoznať,“ povedal šéf Mercedesu.

„Myslím si, že tento koncept bez bočníc je tak trochu dymovou clonou. Bol som prekvapený, keď som to videl vo veternom tuneli, ale povedali mi, že to nie je to isté,“ dodal Wolff.