Binotto o tom, či Ferrari sabotuje Vettela: Nie je to pravda | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto o tom, či Ferrari sabotuje Vettela: Nie je to pravda

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Ako je možné, že Sebastian Vettel tak dramaticky stráca na svojho kolegu Charlesa Leclerca? Je problém medzi volantom a sedačkou, v aute alebo v tíme? Istá časť fanúšikov sa domnieva, že Ferrari nemeckého pretekára sabotuje, ale Mattia Binotto to odmieta. Nevie si vysvetliť, čo by z toho Scuderia mala.

Na údajnú sabotáž sa Mattiu Binotta spýtal nemecký Bild am Sonntag. “Moja odpoveď je úplne jednoduchá: Celé je to nepravda,” vyhlásil šéf Ferrari. “Po prvé, potrebujeme Sebastiana a jeho talent. Potrebujeme ho, aby sme uspeli. Ak chceme v konštruktérskom šampionáte získať viac bodov, potrebujeme dvoch úspešných jazdcov. Teraz sa deje presný opak!”

Práve postavenie v konštruktérskom šampionáte rozhodne o tom, koľko peňazí pritečie z televíznych práv každému z tímov. Nuž a keďže Ferrari nemá vôbec istú tretiu priečku v šampionáte — McLaren stráca len dva body a nebyť pätnásťbodového trestu, Racing Point by bol dokonca pred červenými —, je nemysliteľné, že by Ferrari riskovalo finančný výpadok len preto, aby Vettela vykreslilo v zlom svetle.

No strata Vettelovej formy je aj pre Binotta “len ťažko pochopiteľná”. “Nemyslím, že na to máme nejaké odôvodnenie. Ak by tu nejaké bolo, už by sme s tým dávno niečo spravili.”

Švajčiarsky inžinier posiela svetu jasný odkaz: “Sebastian mal a stále má plnú podporu Ferrari. Chápem, že sa toho v Nemecku teraz veľa popísalo o údajnom pnutí medzi ním a nami, ale to je totálna somarina. A hoci všetci vedia, že toto je jeho posledná sezóna, správa sa úplne slušne. Aj napriek tejto ťažkej situácii u nás vládne pozitívna atmosféra.”

Podľa Ralfa Schumachera vo Ferrari ani jedna strana neverí tej druhej. Všetko sa to začalo rozhodnutím z polovice mája. “Táto situácia je veľmi nepríjemná. Začalo sa to v úvode roka vyhlásením, že jeho služby už nie sú potrebné. A čo je horšie, aj sám prezident Ferrari čiastočne obvinil Sebastiana. Myslím si, že tam už nie je vôbec žiadna dôvera. Rozumiem teda tej frustrácii.”

“Keď sa spoločne oznámi nejaké rozhodnutie, tak je to spoločné rozhodnutie. Či sú obe strany s ním spokojné, to je už druhá vec. Samozrejme, že Sebastian bol sklamaný a vôbec to netajil,” pokračoval Binotto, ktorého rozhodnutie nepredĺžiť s Vettelom zmluvu vraj bolo “jedno z najťažších” počas jeho pôsobenia vo Ferrari. “Medzi nami to ale funguje dobre. Môžete sa ho na to isté opýtať.”

Šéf Ferrari musel odpovedať na ešte jednu veľkú otázku. A teda, či je niečo pravdy na tom, že Nico Hülkenberg alebo Kimi Räikkönen by mohli nahradiť Sebastiana Vettela ešte pred skončením tejto sezóny. “Bola by to hanba, keby sme spravili niečo také.” Ferrari by vraj “nikdy” o niečom takom nerozhodlo.

Možno vás zaujme

Komentáre