Dostane Vettel padáka? Binotto to odmieta | Magazín F1 - F1online.sk

Dostane Vettel padáka? Binotto to odmieta

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Sebastian Vettel po sezóne vo Ferrari skončí, no neuspokojivé výkony z posledných týždňov rozdúchali špekulácie o tom, že nemecký pretekár by o svoju sedačku mohol prísť ešte skôr. Mattia Binotto to popiera, Vettel vraj sezónu dokončí podľa dohodnutej zmluvy.

Podľa nemeckého Autobildu sa už v padoku skloňujú dve mená, ktoré by vo Ferrari mohli nahradiť utrápeného Nemca. Sú nimi Nico Hülkenberg, ktorý v Silverstone predviedol vynikajúce výkony, a tým druhým je Kimi Räikkönen. Stať by sa tak vraj mohlo už v najbližších týždňoch, ak budú Vettelove problémy pokračovať.

Mattiu Binotta sa na možného padáka pre Sebastiana Vettela spýtala televízia Sky Sports. “Je to úplne mylné, nemáme na to žiaden dôvod. Je to talentovaný pretekár a vieme, aký má potenciál.”

Dôvodov je podľa niektorých dosť. Po druhých pretekoch vo Veľkej Británii sa ozval Jolyon Palmer v rámci podcastu BBC. Ferrari nepriamo odporučil, aby sa Vettela zbavilo. Vytvára vraj “toxickú” atmosféru a navyše nezbiera body.

“Neviem, či sa mu to podarí,” zareagoval na otázku, či Vettel dokončí tento ročník v Scuderii. “Ani nie každými pretekmi, ale každým dňom je to toxickejšie. V porovnaní s Leclercom predvádza naozaj zlé výkony. Leclerc je vo Ferrari zlatým chlapcom.”

“Vettel z tímu odchádza a má vážne problémy čo i len bodovať. V štyroch pretekoch sa ledva dostal na body. Iba v Maďarsku ukázal, že má šancu ich zbierať, no aj tam dvakrát vyletel z trate. Vettel verí, že s jeho autom je niečo v neporiadku, čo bolo zrejmé počas jeho popretekových rozhovorov. Medzi ním a Ferrari to začína byť škaredé,” myslí si bývalý pilot Renaultu.

Vettel dostal po pretekoch nové šasi a už vo štvrtok poprel, že by bolo medzi ním a vedením tímu nejaké napätie. Nuž a rovnako sa vyjadruje aj Mattia Binotto. “Medzi nami nie je žiadne pnutie, je súčasťou tejto rodiny.”

“Správa sa dobre a myslím si, že aj my sa správame dobre. Máme voči sebe veľký rešpekt. Budeme ho podporovať. Neexistuje žiaden dôvod čo i len pomýšľať na takúto výmenu,” odkázal šéf Maranella.

Možno vás zaujme

Komentáre