Norris: Renaulty boli oveľa rýchlejšie | Magazín F1 - F1online.sk

Norris: Renaulty boli oveľa rýchlejšie

Lando Norris
zdroj: Twitter/McLaren

McLaren má za sebou piaty a možno najhorší víkend sezóny. Výsledok je úplne rovnaký ako v Maďarsku, deviate a trináste miesto. Tento víkend však odhalil, že tohtoročný monopost MCL35 má svoje problémy, ktoré McLaren v Silverstone stáli lepšie umiestnenie.

Zásluhou Landa Norrisa si tím z Wokingu odváža z dvoch domácich podujatí dvanásť bodov. Naproti tomu Ferrari ich nazbieralo dvadsaťsedem, Renault dvadsaťštyri a Racing Point šestnásť. Tretie miesto v pohári konštruktérov tak priebežne obsadila Scuderia a Renault s Racing Pointom sa dokázali priblížiť. Pre dvojbodového Landa to bola podľa vlastných slov veľmi ťažká nedeľa.

„Tieto preteky boli oveľa ťažšie, než minulý týždeň,“ povedal Norris. „Degradácia bola omnoho väčšia, bol to veľký problém. Očakávali sme to, no môj druhý stint bol zrejme najhorší v kariére.“

„Som prekvapený, že je z toho napokon deviate miesto, keďže som mal dojem, že to boli príšerné preteky. Podľa mňa môžeme povedať, že Racing Pointy, ostatní pred nami a dokonca aj Renaulty boli oveľa rýchlejšie. Dokázali sme s nimi však zabojovať, mali sme dobrý štart a dobrý prvý stint, čo sú všetko pozitíva,“ povedal Norris.

Po štarte z desiateho miesta dokázal britský mladík poskočiť o dve priečky vyššie. V McLarene sa rozhodli zastaviť v dvanástom kole a prezuli zo stredne tvrdej na tvrdú zmes. Tá však na jeho monoposte vôbec nefungovala, dostavilo sa nepríjemné pľuzgierovanie a po šestnástich kolách musel opäť zastaviť po čerstvú sadu.

„Bojoval som so všetkým možným. Neviem, čo sa stalo. Musíme sa na to pozrieť, no mali sme masívne vibrácie od tých pľuzgierov na pneumatikách. Nemám pritom pocit, že by som na to v tom stinte nejako prehnane tlačil. Myslel som, že ich manažujem dobre, no nebolo tomu tak,“ povedal Norris.

„Prvé víkendy boli v našom podaní veľmi dobré, no teraz prichádzajú také náznaky, ako napríklad kvalifikácia a preteky tento víkend, ktoré ukazujú, že máme problémy s autom,“ dodal.

Možno vás zaujme

Komentáre