Vettel by mal v Španielsku dostať nové šasi | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel by mal v Španielsku dostať nové šasi

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Sebastian Vettel je štvornásobný majster sveta, ale jeho posledné výkony to veru nepripomínajú. Niečo sa s ním stalo, nemá potrebnú rýchlosť, často robí hodiny, ale mnohokrát v jeho prípade registrujeme aj rôzne výlety na trávu, prípadne do štrku. Jednoducho to neklape.

Veľmi nepríjemné je aj to, že nálada v jeho garáži je na bode mrazu a medzi ním a tímom Ferrari vzniklo akési napätie. Červení však potrebujú, aby bodoval a chcú mu pomôcť, takže už v Barcelone by mal podľa informácií RTL dostať nové šasi. To všetko vraj preto, aby Scuderia vylúčila akýkoľvek možný technický problém.

„Skúšal som všetko,“ sťažoval sa 33-ročný pretekár. „Raz som brzdil skôr, raz neskôr, potom som volil iné jazdné stopy…“ Ale nešlo to.

Situácii nerozumie ani majster sveta z roku 2016 Nico Rosberg. „Hovoríme tu o štvornásobnom majstrovi sveta a o jednom z najtalentovanejších jazdcov v poli,“ skonštatoval Nemec. „Podľa mňa s autom niečo nemôže byť v poriadku. Sebastian nie je o pol sekundy pomalší, ako ktorýkoľvek iný jazdec a ani ako Charles Leclerc.“

„Niekedy môže ísť o minimálne veci, ktoré sa ani nedajú rozpoznať a všimnúť si. Sebastian by mal okamžite hovoriť s Maranellom a žiadať si nové šasi. Veď je to aj v záujme Ferrari,“ dodal Rosberg v rozhovore pre RTL.

„Ak existuje niečo, čo môže Sebastianovi pomôcť, som otvorený,“ vyjadril sa šéf tímu Mattia Binotto. „Čokoľvek, čo môžeme spraviť, je dôležité.“

Nuž a ako informuje spomínaná nemecká televízia, Ferrari sa rozhodlo okamžite konať. Už v španielskej Barcelone by mal Vettel sadnúť do nového šasi.

Možno vás zaujme

Komentáre