Leclerc svoj tím prehovoril na jednu zastávku, tempom auta bol uchvátený | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc svoj tím prehovoril na jednu zastávku, tempom auta bol uchvátený

Charles Leclerc
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Charles Leclerc obsadil na Veľkej cene 70. výročia štvrté miesto a po skončení pretekov pripomenul, že presedlanie na jednozastávkovú stratégiu inicializoval práve on. Pôvodne to vyzeralo tak, že niečo takéto nebude možné, avšak traja pretekári to predsa len zvládli; okrem Leclerca to boli ešte Esteban Ocon a Kimi Räikkönen.

„Som uchvátený tempom auta, to musím úprimne priznať,“ povedal Leclerc. „Ale nechápem, kde sa nám ho podarilo nájsť. Je to príjemné prekvapenie. Ak by mi ráno niekto povedal, že skončím štvrtý, okamžite by som to bral. Som ozaj veľmi šťastný.“

Predstavitelia tímu Ferrari sa obávali, že stavenie na jedinú zastávku v boxoch by mohlo spôsobiť podobné problémy, ako sme videli pred týždňom na autách Mercedesu.

„S tímom som sa ráno dosť bavil o tom, aby sme to skúsili s jedinou zastávkou. Chápem, že sa toho báli, čo je na druhej strane vzhľadom na udalosti minulého týždňa aj pochopiteľné. Ja som však bol presvedčený o tom, že to môžem zvládnuť. Napokon som sa o to zasadzoval aj počas pretekov a vyšlo to; máme štvrté miesto. Mimoriadne ma to teší.“

„Niekedy má jazdec v aute pocit, ktorý na dátach ani nie je vidieť. Ja som teraz cítil, že to môžeme zvládnuť a povedal som im o tom. Celkovo ma to teší aj preto, lebo v minulom roku som bol najslabší práve po stránke manažmentu pneumatík. Tvrdo som na tom pracoval a napokon ma to fakt veľmi teší,“ vyjadril sa Monačan, ktorý štartoval s mediumkami a po 18 kolách prezul na hardy.

„Je to taký pocit, ako víťazstvo. Chápem, že je zvláštne hovoriť to po štvrtom mieste, ale taká je realita. No a myslím si, že stratégia bola veľkou súčasťou tohto úspechu,“ dodal Charles Leclerc.

O zmenu strategického rozhodnutia svojho tímu sa usiloval aj druhý jazdec Ferrari Sebastian Vettel, ktorý však nepochodil a vôbec nebol spokojný. Potvrdzuje to aj priložené video.

Možno vás zaujme

Komentáre