logo F1online.sk

Leclerc po „veľmi frustrujúcich“ pretekoch: Stále verím, že to dokážem obrátiť

Charles Leclerc
© Twitter/Scuderia Ferrari
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík20. 6. 2022

Charles Leclerc dnes po štarte z devätnásteho miesta mohol dúfať leda tak v zázrak a jeho preteky boli asi 55 kôl jednou veľkou frustráciou. Aspoň v závere mu trochu pomohol safety car, vďaka čomu sa posunul na piate miesto, ktoré bolo zrejme jeho objektívnym maximom. Na týchto desať bodov sa však musel dosť narobiť.

Prakticky v priebehu celej nedele bol Charles niekde zaseknutý. Najprv v DRS vláčiku za Albonom, potom za Oconom a nakoniec v DRS vláčiku za Strollom. Sám Charles po pretekoch neskrýval frustráciu hraničiacu až so zúfalstvom.

„Bolo to veľmi frustrujúce. Záverečná fáza pretekov bola dobrá, ale v prvej časti som bol zaseknutý v DRS vláčiku a nemohol s tým nič urobiť. Potom v prostrednej fáze som sa zasekol za Estebanom, ktorý bol na omnoho čerstvejších pneumatikách, takže na výjazde z desiatej zákruty, kde pneumatiky znamenajú veľa, mal omnoho lepšiu trakciu.“

„Tak sme zastavili v boxoch mysliac si, že máme odstup a neuviazneme v premávke, no pit stop bol pomalý a spadli sme do ďalšieho DRS vláčika. Bolo tak potrebné všetko urobiť znovu,“ hovorí s ironickým úsmevom Leclerc, ktorý sa na piate miesto dosť narobil.

V záverečných kolách mal pred sebou opäť výfuky Alpinu a opäť musel tvrdo bojovať. Zrejme zistil, že keďže má Alonso DRS na obranu, musí skúsiť niečo iné. Skúsil ho teda predbehnúť v predposlednej zákrute bez pomoci DRS a podarilo sa. Zakrátko zopakoval rovnaký manéver na brzdy aj v súboji s Oconom.

„Záver bol celkom fajn. Musel som byť o trochu agresívnejší, aby som získal nejaké body. Nakoniec je z toho piate miesto, čo je vzhľadom na priebeh asi to najlepšie, v čo sme mohli dúfať,“ dodal Leclerc.

Ten dnes stratil na lídra šampionátu ďalších pätnásť bodov. Max Verstappen opúšťa Kanadu so 46-bodovým náskokom na druhého Péreza a 49-bodovým náskokom na tretieho Leclerca. Monačan sa však sna o majstrovskom titule nemieni vzdať. Na otázku, či verí, že môže túto stratu dohnať a šampionát otočiť, odpovedal: „Áno, áno. Myslím, že spoľahlivosť je v tejto sezóne problémom pre všetkých.“

„Ak napravíme našu spoľahlivosť, tak máme výkonnosť na to, aby sme sa dotiahli. Už od Silverstone sa budeme pokúšať získať zopár bodov späť,“ povedal Leclerc.