Sainza prekvapilo, ako dôkladne ho Ferrari sledovalo. Maranello tak skoro nenavštívi | Magazín F1 - F1online.sk

Sainza prekvapilo, ako dôkladne ho Ferrari sledovalo. Maranello tak skoro nenavštívi

Carlos Sainz
zdroj: Twitter/McLaren

Povyk okolo jarného prestupu Carlosa Sainza do Ferrari už trochu ustal. Španiela čaká nová výzva na neprebádanom území. Zo záujmu Scuderie sa stále veľmi teší a svoj prestup určite neľutuje. Samého ho prekvapilo, koľko informácií o ňom Ferrari v čase podpisu malo.

Rok 2019 bol pre Carlosa naozaj skvelý. Šieste miesto v celkovom hodnotení ozdobil prvým pódiom v kariére, v závere roka v Brazílii. Síce je to fantastický úspech, no podľa jeho vlastných slov, mu táto jedna „lastovička“ zmluvu s Ferrari nezariadila.

„Samozrejme, že to zavážilo,“ povedal Sainz na margo brazílskeho pódia pre ESPN. „Nedá sa poprieť, že pódium na vás upriami viac pozornosti a ľudia si vás všimnú.“

„No z toho, čo som zistil, tak top tímy analyzujú pilotov v oveľa väčšom rozsahu. Je to omnoho detailnejšie, než som si myslel. Som si istý, že sledovali aj moje predošlé sezóny, nielen to jedno pódium v Brazílii, ale videli aj moju konzistentnosť a šieste miesto v celkovom hodnotení,“ hovorí Sainz.

„Analyzujú a sledujú omnoho viac vecí, než som si sprvu myslel. Trochu ma prekvapila hĺbka a množstvo analýz, ktoré pripravujú o jednotlivých individualitách. Je to príjemné prekvapenie, keďže v strede poľa máte niekedy pocit, že ste prehliadaný alebo vás v prenose ukazujú málo,“ dodal madridský rodák.

Scuderia veru Španiela neprehliadla. Prinajmenšom v minulom roku sa to ani nedalo. Carlos totiž podával fantastické výkony a na čele „zvyšku sveta“ sa neusadil náhodou. Ferrari sa rozhodlo prekvapivo rýchlo. Ešte pred štartom odloženej sezóny tím z Maranella ohlásil, že už nepočíta so Sebastianom Vettelom a podpísal dvojročný kontrakt s Carlosom Sainzom. To všetko sa upieklo bez jediného osobného stretnutia, ale skrz videokonferenciu. Španiel ešte nenavštívil ani továreň tímu v Maranelle.

„Nie, ešte som tam nebol,“ usmieva sa. „Kvôli mojej zmluve a faktu, že som stále zaviazaný súčasnému tímu, nemám v najbližších mesiacoch v pláne sa s Ferrari akokoľvek spájať.“

Možno vás zaujme

Komentáre