Pokľaknutie bude v Silverstone zorganizované lepšie | Magazín F1 - F1online.sk

Pokľaknutie bude v Silverstone zorganizované lepšie

pokľaknutie jazdcov pred VC Rakúska
zdroj: Lewis Hamilton/Twitter

Po maďarských zmätkoch už bude v Silverstone všetko v poriadku. Aspoň to sľubuje Formula 1, ktorá na predpretekovej ceremónii vyhradí viac času, aby sa mohli zhromaždiť všetci a (tí, ktorí sa tak rozhodnú) pokľaknúť.

Nemali by sa tak opakovať maďarské zmätky, kedy nebol protest proti rasizmu nijako zorganizovaný a zúčastnilo sa ho pätnásť z dvadsiatky jazdcov, z ktorých osem pokľaklo. Dezorganizácia poriadne rozčertila Lewisa Hamiltona, ten sa po pretekoch oprel svojimi vyjadreniami do Formuly 1 a jej riadiaceho orgánu, FIA a dokonca aj predsedu asociácie jazdcov Romaina Grosejana.

Problém spočíval v tom, že v úvodných dvoch podujatiach F1 protest zorganizovala a vyhradila mu pred pretekmi patričný čas. Hoci je pravdou, že počas druhého víkendu réžia radšej zobrazila parašutistov pristávajúcich na okruhu, miesto kľačiacich pilotov. Tak či onak sa už maďarské zmätky opakovať nebudú. Formula 1 totiž už informovala jazdcov i tímy, že pred štartom pretekov bude vyhradený časový úsek, v ktorom môžu jazdci i mechanici vyjadriť ich podporu v boji s rasizmom akoukoľvek formou.

Ide o reakciu nielen na kritiku Hamiltona, ale napríklad aj Landa Norrisa, ktorý podobne ako jeho krajan vyjadril nespokojnosť s organizáciou protestu.

„Všetci sme súhlasili s tým, že chceme urobiť niečo na podporu boja proti rasizmu,“ povedal Norris, ktorého cituje CRASH.net. „Tento víkend budeme mať lepší plán.“

„Ja pokľaknem, pretože pre mňa to je za danej situácie to najvýznamnejšie, čo môžem spraviť. Chcem mať čo najväčší vplyv na boj s rasizmom. Za život majú ľudia ako ja, alebo my ako jazdci, len niekoľko príležitostí ovplyvniť budúcnosť. A toto je celosvetovo jedna z najväčších iniciatív za zmenu. Chcem urobiť všetko, čo je v mojich silách,“ uzavrel Norris.

Možno vás zaujme

Komentáre