Podľa Wolffa nemožno Mercedesu vyčítať, že dominuje | Magazín F1 - F1online.sk

Podľa Wolffa nemožno Mercedesu vyčítať, že dominuje

Toto Wolff
zdroj: Mercedes

Mercedesu sa v posledných pretekoch mimoriadne darí. Vyzerá to tak, že celá sezóna bude v jeho réžii, ba dokonca jeho náskok je taký veľký, že sa už skloňuje aj možnosť, že by čierne strieborné šípy vyhrali všetky veľké ceny. Toto Wolff tvrdí, že sezóna 2020 nie je ani zďaleka uzavretá. A pokiaľ ide o dominanciu, ťažko niečo vyčítať práve Mercedesu, hlási jeho šéf.

Toto Wolff sa ešte v Maďarsku nechal počuť, že postupom času sa môže Mercedes prikloniť aj k možnosti, že svojim jazdcom pridelí rôzne stratégie. Tie by sa postarali aspoň o nejaké napätie na čele pretekov. Zatiaľ to však považuje za priveľké riziko.

“Ak by sme sezónu 2020 považovali za vybavenú, že je to ako prechádzka parkom, a povedali si, že ide prakticky len o to prebrať si v decembri v Paríži trofej, tak by sme tieto tituly nezískali,” vysvetľuje Toto Wolff. “Ani jedna naša bunka si nemyslí, že by bol tento šampionát uzavretý. Na tomto sa môžete poriadne popáliť.”

“Na druhej strane dominancia jedného tímu, či už sme to my, alebo to bol Red Bull po roku 2010, či Ferrari na začiatku milénia — to všetko je z pohľadu šampionátu trochu zvláštne. Ale nie je na tom tíme, ktorý spravil pokrok, aby niesol zodpovednosť za predvídateľnosť šampionátu,” konštatuje 48-ročný Viedenčan.

Za dominanciu jedného tímu môžu v skutočnosti súperi, ktorí nie sú schopní s Mercedesom udržať krok. Najhoršie na tom je, že až do roku 2022 s tým veľa ani nebudú vedieť spraviť, keďže vývoj je čoraz viac obmedzený.

“Máme veľký záujem o boj s našimi fantastickými súpermi, chceli by sme bojovať s Ferrari a Red Bullom, chceli by sme, aby sa aj vyzývateľské značky ako Racing Point zapojili do hry. Na druhej strane aj McLaren a Renault si musia nájsť cestu späť na čelo.”

“Nič si neželám viac ako silnú konkurenciu s dopredu neznámymi výsledkami, no z nášho pohľadu je veľmi ťažké nejako zmeniť rozloženie síl v štartovom poli. My máme jeden cieľ, ktorým je dokončiť každý jeden víkend s nasadením toho najlepšieho, čo máme, dúfajúc, že získame veľa bodov a zaútočíme na titul. Nič viac spraviť nemôžeme,” podotýka Wolff.

Podľa Wolffa to ale netreba brať vôbec tragicky, vraj sa ešte môže stať čokoľvek. “Tie rozdiely sú nič. Ak sa pozriete na poradie v jazdeckom šampionáte, po troch pretekoch je medzi Lewisom a Maxom nejakých 30 bodov. Stačí jedno vypadnutie a táto strata je fuč. Musíme ísť ďalej.”

Možno vás zaujme

Komentáre