fb pixel
logo F1online.sk

Hamilton: Možno som sa mýlil, možno aj my robíme chyby

Lewis Hamilton
© LAT Images/Mercedes
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík29. 4. 2022

Bol to dokonca sám technický riaditeľ Mercedesu James Allison, ktorý pred štartom sezóny povedal, že jeden alebo dva tímy môžu k novým pravidlám pristúpiť nesprávne a prísť s konceptom, ktorý nebude fungovať. Paradoxné je, že po prvých štyroch pretekoch to vyzerá práve na Mercedes a vo všeobecnej skepse to pripustil aj sám Lewis Hamilton.

Na jednej strane tu máme slová plné optimizmu o tom, že do Miami a Barcelony privezie tento tím kľúčové upgrady, na druhej niektoré pesimistické vyjadrenia. Obe pritom pochádzajú z toho istého súťažného víkendu v talianskej Imole.

„Určite, že je to ťažké,“ povedal pilot Mercedesu Lewis Hamilton na margo problémov svojho tímu. „Nie som však v tíme jediný. Všetci cítime tú bolesť a sme v tom spoločne, vyhrávame ako tím a prehrávame ako tím. Snažíme sa zo seba vydať to najlepšie s tým, čo máme momentálne v rukách.“

„Začiatkom roka som počas testov v Barcelone dostal otázku typu: ‚Čo ak sa mýlite?‘ A ja som na to odpovedal: ‚Nuž, to sa nám nestáva, my nerobíme chyby. Sme majstri sveta.‘ Faktom však je, že pri všetkých tých možnostiach sa to môže stať aj nám,“ priznáva Hamilton.

Imola bola pre Mercedes plná zmiešaných pocitov. Pri odchode hlásali Toto Wolff či Andrew Shovlin optimizmus, že pred Miami a Barcelonou chystá tím dôležité upgrady. Tieto stanoviská sú prakticky rovnako staré, ako Lewisove „možno aj my robíme chyby“.

„Pokračujeme v práci a plne sa sústredíme. Spoliehame sa na svojich kolegov, ktorí nás pozdvihnú vždy, keď sa ocitneme dole,“ hovorí Hamilton.

„Nie sme ani zďaleka tam, kde by sme chceli byť, ale budeme bojovať, budeme pracovať čo najtvrdšie a veríme, že nakoniec sa objaví svetlo na konci tunela,“ dodal Lewis.

Súvisiace články