Binotto vidí v Leclercovi šampióna: Preto sme s ním podpísali do roku 2024 | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto vidí v Leclercovi šampióna: Preto sme s ním podpísali do roku 2024

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Monacký pretekár Charles Leclerc má za sebou vydarené úvodné dve podujatia novej sezóny. Po dvoch rokoch čakania sa dočkal konkurencieschopného monopostu a v novej sezóne zapísal jedno víťazstvo a jedno druhé miesto. Spokojný je aj jeho šéf Mattia Binotto, podľa ktorého sú Leclercove výkony hodné majstra sveta.

Monačan bol v úvodných dvoch podujatiach nového ročníka lepší než jeho tímový kolega Carlos Sainz. Porazil ho v oboch kvalifikáciách i oboch pretekoch a aktuálne je Leclerc lídrom jazdeckého šampionátu. Zatiaľ je teda bezchybný a ako dobre vieme, to je v boji o titul nesmierne dôležité.

Na otázku, či 24-ročný Monačan jazdí ako niekto, kto môže získať titul, Mattia Binotto odpovedal: „Myslím, že áno.“

„Je to však niečo, čo som očakával, keď sme s ním predĺžili kontrakt až do roku 2024. Dobre vieme, čo všetko dokáže. Podľa mňa dokazuje, že je schopný bojovať o titul. Niet pochýb o tom, že má talent, má schopnosti, je to veľmi dobrý pretekár a sme veľmi spokojní s tým, čo v týchto dvoch pretekoch ukázal,“ povedal boss Ferrari.

Jeho zverenec však zostal o poznanie opatrnejší. Podobne ako tímový kolega Carlos Sainz dobre vie, že s týmito autami toho treba objaviť ešte mnoho, takisto on osobne vidí dostatok priestoru na zlepšovanie.

„Určite som so štartom sezóny celkom spokojný,“ hovorí Leclerc. „S tímom skvelo spolupracujeme a príprava na prvé podujatia bola veľmi dobrá. Mám dobrý pocit.“

„Nie som zase až taký spokojný s výkonom, presne však viem, na čom treba zapracovať a čo treba zlepšiť v ceste za zlepšením. Netuším, či to bude stačiť na titul, ešte je veľmi skoro. Povedzme však, že začiatok bol veľmi dobrý. Ako som už povedal mnohokrát, kľúčom bude vývoj a my jazdci tímu musíme v tomto smere pomôcť,“ povedal Leclerc.