Verstappen: Myslel som, že nebudem môcť odštartovať | Magazín F1 - F1online.sk

Verstappen: Myslel som, že nebudem môcť odštartovať

Max Verstappen
zdroj: Twitter/Red Bull

Max Verstappen sa mal dnes na pódiovú priečku postaviť spolu so svojimi mechanikmi. Holanďan totiž pri ceste na rošt havaroval a zlomil predný záves. Ľudia v Red Bulle sa tak pokúsili o nemožné a auto opravovali do poslednej sekundy, napokon úspešne.

„Nebol to začiatok, aký som chcel, skončil som v bariére ešte cestou na rošt,“ povedal Verstappen po pretekoch. „Mechanici však odviedli fantastickú prácu a dokázali to opraviť. Netuším, ako sa im to podarilo, je to naozaj neuveriteľné.“

„Odvďačil som sa im druhým miestom, s ktorým som veľmi spokojný. Veľmi dôležitá bola prvá polovica pretekov, urobili sme tie správne rozhodnutia a tempo bolo dobré. Dokázali sme rozdeliť oba Mercedesy, čo bolo skvelé.“

Mechanici Red Bullu si môžu skutočne gratulovať, keďže sa im podarila vec na hranici nemožného. Max po pretekoch potvrdil, že jeho zavesenie bolo zlomené, čo sme už beztak vytušili zo záberov. Oprava sa však podarila na jednotku s hviezdičkou a podľa Holanďanových slov, necítil žiadny rozdiel.

„Myslel som, že nebudem môcť odštartovať. Druhé miesto je teda ako víťazstvo,“ povedal Verstappen. Ten musel ešte v úplnom závere odrážať útoky Valtteriho Bottasa, ktorý sa k nemu priblížil na čerstvej sade pneumatík. Fín si po dnešku zrejme bude spytovať svedomie. Najprv zbabral štart a potom nedokázal svoj útok na Maxa dotiahnuť do úspešného konca.

„Snažil som sa držať si svoje tempo, vedel som, že sa približuje, bol možno aj o sekundu na kolo rýchlejší. Nasledovanie je však na tejto trati celkom zložité, akonáhle sa dostal pod jeden a pol sekundy, bolo to preňho ťažšie. V poslednom kole sme narazili na premávku, čo mi situáciu na týchto opotrebovaných pneumatikách neuľahčilo. Napokon sme to však zvládli a som šťastný z druhého miesta,“ povedal Verstappen.

Možno vás zaujme

Komentáre