logo F1online.skF1online.sk

Vysmiaty Magnussen: Akosi sa mi zlomil krk

Kevin Magnussen
© Haas
Milan Kubala
Milan Kubala11. 3. 2022

Takto pred rokom by si Kevin Magnussen istotne nepredstavoval, že sa vráti do Haasu a po prvom testovacom dni sa bude tak usmievať, ako sa usmieval v piatok večer. Staronová posila americkej stajne sa v aute skutočne bavila, hoci jej krk zaplakal po šestnástich mesiacoch mimo kokpitu F1.

Haas si v piatok večer nahradil jednu hodinu zo štyroch, ktoré premeškal kvôli oneskorenému transportu jeho techniky. Keď teda všetky ostatné tímy skončili svoje jazdy, Kevin Magnussen zostal na trati sám. A voľný okruh využil na to, aby zajazdil najrýchlejšie kolo bahrajnskej časti testov.

Ako to hodnotil Kevin Magnussen? S úsmevom na tvári. “Som taký rád, že som späť v aute Formuly 1, že som späť s tímom. Myslím si, že to išlo naozaj dobre, máme za sebou dobrý deň. Prvých pár stintov som strávil tým, že som sa snažil dostať späť do tempa v aute F1, ale inak som ani nemal pocit, že by som bol preč.”

Vzápätí si uvedomil, že to nie je celkom pravda. “Bol to parádny deň, no na konci som veru cítil krk, akosi sa mi zlomil. To sa však čakalo. Zajtra ma čaká ďalší deň, tak ho ešte dorazím. Budúci týždeň budem azda v lepšej forme.”

Popoludňajších 60 kôl už Haas potreboval ako soľ. Konečne sa mu aspoň na chvíľu vyhýbali problémy. “Minimálne popoludní to šlo podľa plánu, z auta som vôbec nevystúpil, ani raz. Len som jazdil a jazdil. Potreboval som to ja, potreboval to aj tím. Bolo to dobré popoludnie, snáď v tom budeme pokračovať aj zajtra. Máme celkom dobrú predstavu, aké máme auto po stránke balansu, ale musíme sa dozvedieť viac o teplotách. Tiež musíme mať istotu, že zvládneme celé preteky, aj to je dôležité,” pripomenul Magnussen.

Spokojný je napokon aj Günther Steiner. “Bol to lepší deň. Ráno sme mali pár problémov a neodjazdili sme toho toľko, koľko sme chceli, ale oplatilo sa prejsť si tým už len preto, aby sme odstránili nejaké problémy.”

“Popoludní sme vyrazili trochu neskoro, pretože sme potrebovali opraviť auto. Kevin mal inak celkom dobré jazdy. Krúžili sme o hodinu dlhšie ako ostatní, pretože počas prvého dňa sme o čas prišli. Ideme správnym smerom, žiaľ, zostáva nám už len jeden deň. Kiežby sme mali tri!” povzdychol si šéf tímu.

Súvisiace články

Diskusia