Predsezónne testy v Bahrajne: Program a jazdecké zostavy | Magazín F1 - F1online.sk

Predsezónne testy v Bahrajne: Program a jazdecké zostavy

fotka k článku undefined
zdroj: Pirelli Motorsport

Prvé tri dni plné jázd už máme za sebou, no až teraz sa začínajú naozaj oficiálne predsezónne testy ročníka 2022. Len týždeň pred úvodnou veľkou cenou sa v Bahrajne predstaví všetkých desať tímov, ktoré nám poodhalia viac z toho, s akou technikou sa chcú postaviť na štart prvých pretekov. Ako to všetko bude prebiehať?

Podobne ako v Barcelone sa aj na okruhu Sachír bude jazdiť každý deň (10. až 12. marca) dovedna osem hodín, a to od 8:00 nášho času do 17:00. Tímy majú vyhradenú hodinu na obedňajšiu pauzu, čo znamená, že medzi 12:00 a 13:00 motory utíchnu.

Tímy smú aj na túto časť predsezónnych testov nasadiť len jeden monopost. Jazdci sa teda v aute budú striedať; niektorí majú v programe celodenné jazdy, iní sa v kokpite vymenia počas obedňajšej pauzy podľa nasledujúcej tabuľky (priebežne budeme dopĺňať):

TímŠtvrtokPiatokSobota
MercedesHamilton/Russell
Red BullPérezVerstappenPérez/Verstappen
FerrariLeclerc/Sainz
McLarenRicciardo/Norris
AlpineOcon/Alonso
AlphaTauriGaslyCunodaGasly/Cunoda
Aston MartinVettel/StrollVettel/StrollStroll/Vettel
WilliamsAlbonLatifiLatifi/Albon
Alfa RomeoČou/BottasBottas/ČouČou/Bottas
Haas-/FittipaldiSchumacher/MagnussenMagnussen/Schumacher

Krátka predpoveď: Počas najbližších dní má v Bahrajne panovať slnečné počasie s dennými maximami na úrovni 28, v piatok až 31 °C.

Bahrajnské testy bude možné sledovať aj naživo! Formula 1 sa rozhodla, že dianie v Sachíre bude dokumentovať prostredníctvom vysielania na Sky Sports, pre fanúšikov mimo Veľkej Británie bude k dispozícii prenos na platforme F1TV. Všetko podstatné budeme sledovať aj my v našich LIVE textových prenosoch.