logo F1online.skF1online.sk

Russell chce ísť do súboja s Hamiltonom s overeným receptom

George Russell
© Mercedes
Petra Polubňáková
Petra Polubňáková2. 3. 2022

George Russell už viackrát dokázal, že má na to, aby si sadol za volant Mercedesu, avšak skutočné porovnanie s Lewisom Hamiltonom nastane až v nadchádzajúcej sezóne, keď budú jazdiť v rovnakom monoposte.

Brit nedávno prezradil viac o tom, ako sa pripravuje na nový ročník F1, v ktorom sa predpokladá, že bude zvádzať tvrdé súboje nielen so svojím tímovým kolegom, ale aj Maxom Verstappenom z Red Bullu či inými prípadnými kandidátmi na zisk titulu.

Po trojročnom pôsobení vo Williamse, ktorý patrí medzi najpomalšie stajne na štartovom rošte, sa 24-ročný pilot konečne dostal do špičkového tímu schopného bojovať o tie najvyššie priečky. O jeho schopnostiach svedčí fakt, že v slabšom monoposte sa v poslednom ročníku šampionátu dokázal viackrát umiestniť na bodoch a dokonca aj získať pódium na kurióznej Veľkej cene Belgicka.

Okrem toho si všetci dobre pamätáme na sezónu 2020, kedy Russell v jedných pretekoch nahradil v kokpite Mercedesu práve Hamiltona po jeho pozitívnom teste na koronavírus. O víťazstvo ho následne pripravila až školácka chyba mechanikov.

Tento rok by už teda mohol mať k dispozícii auto schopné vyhrávať preteky. Nebude to mať však jednoduché, nakoľko proti bude sedemnásobný majster sveta sediaci v tom istom monoposte. Hamiltonov bývalý dlhoročný tímový kolega Valtteri Bottas dokonca varoval, že v rovnakom stroji ho neporazí nikto.

Čo teda spraví Russell pre to, aby prekonal svojho najväčšieho súpera? „Odpoveď je, že nič, pretože proces a rutina, ktorú som mal až doteraz, ma priviedli k tomu, aby som získal toto miesto,“ odpovedal Russell v rozhovore s vybranými zástupcami médií vrátane portálu racingnews365.com.

„Budem spať rovnako, jesť rovnako, trénovať rovnako, pretože mám pocit, že som robil absolútne maximum, čo bolo v mojich silách, aby som mal čo najlepšiu šancu získať miesto v Mercedese. Ak by som mal pocit, že by som tento rok mohol robiť viac, aj tak by som to urobil. Myslím si, že je dôležité príliš neanalyzovať a príliš nemeniť systém, ktorý mi fungoval. Pre niekoho iného je dobré niečo úplne iné, ale ja mám pocit, že to funguje, a chcem pokračovať v tom, čo som vybudoval za posledných štyri alebo päť rokov,“ vysvetlil rodák z Veľkej Británie svoje plány.

Russell zatiaľ nešetrí chválami na svojho staršieho tímového kolegu. Nesnaží sa však kopírovať jeho tréningový proces a chce ísť vlastnou cestou. „Lewis je bojovník, je to pretekár. Jeho absolútnou prioritou je byť najlepšou verziou seba samého, keď vyrazí na trať v Bahrajne na prvé preteky. Je oveľa skúsenejší ako ja. Vie, čo je potrebné na to, aby sa stal majstrom sveta, a vie, akú potrebuje predsezónnu prípravu, aby sa čo najlepšie pripravil na prvé preteky.

„Každý je iný, viete? Ja budem mať pravdepodobne iný prístup ako Lewis a on bude mať iný prístup než ďalší jazdec, a tak je to medzi všetkými jazdcami Formuly 1. Musíte sa naučiť, čo je pre vás najlepšie a rešpektovať, ako to robí každý jednotlivec,“ dodáva novopečený pilot Mercedesu.

Súvisiace články

Diskusia