Sklamaný Verstappen: Auto nemá balans, nemá grip | Magazín F1 - F1online.sk

Sklamaný Verstappen: Auto nemá balans, nemá grip

Max Verstappen
zdroj: Twitter/Red Bull Racing

Piloti tímu Red Bull prežili veľmi zlú sobotu na Hungaroringu. Pôvodne najväčší vyzývateľ Mercedesu podal v Maďarsku veľmi slabý výkon a žiaľ všetko nasvedčuje tomu, že toto je odraz reálnej výkonnosti monopostu.

Red Bull na tom nebol dobre ani v tréningoch. Piloti sa na správanie auta opakovanie sťažovali, do toho sa pridali aj komplikácie s pohonnou jednotkou Honda, ktoré neobišli ani „béčkové“ AlphaTauri. Výsledok kvalifikácie je bezútešný, Max Verstappen siedmy, Alexander Albon trinásty.

Holanďan rezignoval už v tretej časti kvalifikácie, keď tímu do vysielačky povedal: „To je všetko? Takto sme na tom?“, odpovede sa však nedočkal. Nebolo treba, Max v tom čase strácal asi 1,2 sekundy, čo hovorí za všetko. Facka Red Bullu je o to bolestivejšia, že pred Maxa sa dostali dokonca aj oba monoposty Ferrari.

„Samozrejme, že je to pre nás frustrujúca kvalifikácia, niečo také sme určite nechceli,“ povedal po kvalifikácii Verstappen. „Celý víkend už od začiatku to nešlo vôbec dobre. Teraz sa s tým už nedá nič urobiť.“

„Auto nemá žiadny balans, nemá grip. Musíme to akceptovať, aj keď je to veľmi ťažké. Zajtra zo seba pokúsime vydať to najlepšie,“ povedal Max, ktorý tu vlani získal prvú a zatiaľ jedinú pole position v kariére. Smutnou zaujímavosťou je, že tento rok bol asi o tri desatiny pomalší, než vlani.

„Netuším, prečo sa auto odrazu takto správa. V porovnaní s minulým rokom niečo nefunguje, vtedy sme tu mali veľmi dobrý balans. Celý týždeň bol pre nás náročný a neviem to pochopiť. Skúsili sme všetko možné, ale zjavne to nefungovalo.“

„Zajtrajšok je otvorený. Medzi tímami je to pomerne tesné, takže uvidíme. Nebudeme mať tú najvhodnejšiu stratégiu, keďže štartujeme na mäkkých pneumatikách, ale je to tak, ako to je. Na tomto okruhu to bude veľmi ťažké,“ povedal Verstappen.

Možno vás zaujme

Komentáre