logo F1online.skF1online.sk

Wolff spochybnil pokračovanie Hamiltonovej kariéry

Toto Wolff
© Mercedes
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík16. 12. 2021

Mercedes sa síce neodvolá a výsledky tohto ročníka považuje za konečné a právoplatné, no nejaká tá animozita očividne stále pretrváva. Tento tím síce urobil pekné gesto v prospech športu tým, že nevyužije svoje právo na podanie odvolania. Šéf tímu Toto Wolff následne strávil s novinármi asi 40 minút a prostredníctvom videohovoru poskytol niekoľko zaujímavých vyjadrení.

Po zverejnení stanoviska Mercedesu, že tento tím sa voči rozhodnutiu komisárov Veľkej ceny Abú Zabí odvolávať nebude, strávil Wolff s novinármi nezvykle veľa času. Po obrovskom sklamaní v Abú Zabí dokonca spochybnil ďalšie pokračovanie kariéry Lewisa Hamiltona.

„Lewis a ja v súčasnosti prežívame veľké rozčarovanie,“ prehlásil Wolff. „Nie sme rozčarovaní z tohto športu ako takého, až do špiku kostí ho milujeme, pretože stopky nikdy neklamú.“

„Ak však zlomíme fundamentálne základy princípov športovej férovosti a autentickosti, keď stopky odrazu prestanú byť relevantné a sme vystavení náhodnému rozhodovaniu, tak je jasné, že svoju lásku strácate.“

„Začnete sa pýtať, či sa vám oplatí investovať do toho vašu prácu, všetok pot, slzy a krv, ktoré sa pretavia do tých najlepších výkonov na trati, keď vám to môžu vziať náhodným rozhodnutím. Bude nám trvať dlho až prehltneme, čo sa v nedeľu stalo a nemyslím si, že sa z toho niekedy dostaneme. To skrátka nie je možné, už vôbec nie pre Lewisa ako pre jazdca,“ hovorí Wolff.

„Naozaj dúfam, že spolu s FIA a F1 dokážeme využiť túto situáciu na zlepšenie športu smerom do budúcna. Lewis však už nikdy neprekoná bolesť a úzkosť, ktorá mu bola v nedeľu spôsobená. Ak mám byť úprimný, tak doteraz nedokážem pochopiť, čo sa tam stalo. Stále mi to pripadá neuveriteľné a neskutočné,“ dodal Wolff.

Pokiaľ ide o Hamiltona samotného, tak šéf Mercedesu povedal, že vo svojom vnútri dúfa, že sedemnásobný šampión zotrvá.

„Po ľudskej stránke je to veľmi náročné, pretože je to také veľké sklamanie. Ako som povedal, tento šport milujeme, no začnete sa samého seba pýtať takéto otázky. Nikdy nesmiete stratiť širší životný kontext. Formula 1 je len šport, v živote sa stávajú aj oveľa horšie veci a nesmiete si myslieť, že toto je tá najdôležitejšia vec na svete,“ hovorí Wolff.

„Je to taký váš mikrovesmír, v ktorom si vytvoríte svoje hodnoty a vieru, ktoré však v nedeľu dostali poriadny kopanec. Naozaj veľmi dúfam, že Lewis bude pokračovať, pretože je to najlepší pilot v histórii.“

„V posledných štyroch pretekoch dominoval. Nebolo pochýb o tom, kto vyhrá preteky a zaslúžil by si získať aj ten titul. Budeme na tom v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch pracovať, aby sa v srdci presvedčil o tom, že bude pokračovať, pretože je práve na vrchole. Musíme však prekonať bolesť, ktorá mu v nedeľu bola spôsobená, pretože on je mužom s čistými hodnotami a je preňho ťažké pochopiť, čo sa stalo,“ uzavrel Wolff.

Súvisiace články

Diskusia