Do budúcej sezóny idem s veľkou sebadôverou, hlási Sainz | Magazín F1 - F1online.sk

Do budúcej sezóny idem s veľkou sebadôverou, hlási Sainz

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Scuderia Ferrari

Kde sa dvaja bijú, tretí sa smeje. Charles Leclerc sa dlho doťahoval na Landa Norrisa na celkovom piatom mieste jazdeckého šampionátu, až obom v posledných pretekoch „vypálil rybník“ Carlos Sainz. Ten uzavrel rok so štyrmi pódiami a 164,5 bodmi na konte.

Zo všetkých 22 pretekov tejto sezóny vybral Sainz práve tie posledné ako svoje vôbec najlepšie. Pilot Ferrari sa po štarte z piatej priečky dokázal posunúť ešte o dve miesta a zaknihoval svoje štvrté pódium v sezóne a šieste v kariére.

„Je to naozaj skvelý spôsob, ako zakončiť môj prvý rok vo Ferrari,“ povedal Sainz v Abú Zabí. „Bol to rok plný výziev, ale zároveň veľmi dobrý ročník z mojej strany. Na túto sezónu som veľmi hrdý a zakončil som ju na pódiu, ktoré si nikto ani nebude pamätať kvôli tomu, čo sa stalo na čele.“

„Naozaj som si to užíval, dal dokopy všetko, čo som sa v tomto roku naučil a poskladal asi moje najlepšie preteky vo Ferrari.“

Španielsky pretekár vybojoval svoje štvrté pódium v tejto sezóne a vďaka získaným bodom preskočil v celkovom hodnotení tímového kolegu Charlesa Leclerca i bývalého tímového kolegu Landa Norrisa. Skončil tak celkovo piaty a má pomyselný titul najlepšieho zo „zvyšku sveta“.

„Piate, šieste alebo siedme miesto by nijak nezmenilo moju náladu v priebehu zimnej prestávky. Pre mňa je to však ďalší silný znak toho, že to bol dobrý rok a že bol pre mňa pozitívny,“ povedal Sainz.

„Hlavne toto tretie miesto na záver sezóny mi dodáva množstvo sebadôvery smerom k roku 2022. Nech sa stane čokoľvek a nech bude mať Ferrari akékoľvek auto, pôjdeme do toho naplno. Mám veľké sebavedomie,“ dodal rodák z Madridu.

Carlos okrem toho dokázal bodovať štrnásťkrát po sebe a v tejto sezóne bodoval v 20, z celkových 22 pretekov. Jedinými výnimkami boli Portugalsko a Francúzsko, kde skončil na jedenástom mieste, teda hneď za bodovanou desiatkou.