Motorsport.com: Bottas sa s Mercedesom dohodol na novej zmluve | Magazín F1 - F1online.sk

Motorsport.com: Bottas sa s Mercedesom dohodol na novej zmluve

Valtteri Bottas
zdroj: Mercedes

Jedna z najuznávanejších stránok z oblasti motoristického športu, Motorsport.com, v priebehu pondelka informovala o tom, že Valtteri Bottas ostane v Mercedese aj v roku 2021. Obe strany sa vraj už dohodli na novej zmluve.

Finálny kontrakt síce ešte podpísaný nie je, no dohoda už padla a pripravuje sa jej papierové spečatenie. Nejde pritom o žiadne prekvapenie, pretože ešte počas úvodného súťažného víkendu to v rozhovore pre nemeckú Sky jasne naznačil aj šéf Daimleru Ola Källenius.

Očakáva sa, že Mercedes v najbližšej dobe dotiahne aj detaily novej zmluvy s Lewisom Hamiltonom, ktorý by mal takisto ostať.

„Viete, že keď vám poviem nejaký časový termín, tak sa ma každý týždeň budete pýtať na to, prečo to ešte nie je hotové a podpísané,“ usmial sa Toto Wolff po VC Štajerska. „Práve preto v tomto roku nechcem priebežne komentovať stav našich negociácií a diskusií. Prebiehajú, ale neviem, kedy to oznámime.“

Predĺženie zmluvy s Valtterim Bottasom je zlou správou pre Sebastiana Vettela, ktorý by však teoreticky mohol prestúpiť do Red Bullu. Dobré to nie je ani pre talentovaného Georga Russella, ktorý sa tak môže pripraviť na dlhšie pôsobenie vo Williamse.

Možno vás zaujme

Komentáre