Problémy s prevodovkou sa v Mercedese nezopakovali | Magazín F1 - F1online.sk

Problémy s prevodovkou sa v Mercedese nezopakovali

Lewis Hamilton
zdroj: Twitter/Mercedes-AMG F1

Toto Wolff to pred pretekmi nazval „skutočným bolehlavom“. A vraj jediné, čo Mercedes pred pretekmi vymenil, boli rozvody. A napokon sa problémy so senzorom prevodovky počas druhého víkendu sezóny nezopakovali.

Počas Veľkej ceny Rakúska narazil majstrovský Mercedes na problémy s prevodovkou. Svojich jazdcov inžinieri urgovali, aby sa vyhli jazde po obrubníkoch, ktoré sú jedným zo špecifík Red Bull Ringu. To mohlo v druhých pretekoch pomôcť najväčšiemu vyzývateľovi Mercedesu, Maxovi Verstappenovi. Nestalo sa, Lewis Hamilton a Valtteri Bottas v nedeľu doplachtili za pomerne pohodlným dvojitým víťazstvom.

„Dnes sme nemali žiadne ťažkosti,“ skonštatoval po pretekoch boss Mercedesu Toto Wolff. „Pýtal som sa Simona Colea, či boli naše systémy v poriadku, keďže pred týždňom to bolo trochu strašidelné.“

„Prevodovka však bola v poriadku a som veľmi spokojný s prácou tímu, ktorý tento problém vyriešil. Z pohľadu zavesenia sme pozorovali istú mieru záťaže, ale nebolo nič strašné. Urobili sme v tomto smere solídny krok vpred,“ dodal Wolff, ktorý však upozorňuje, že Mercedes stále nemá stopercentnú istotu.

„Pri takomto probléme nikdy nemáte stopercentnú istotu, že sa vám to podarilo opraviť, pretože nevieme na sto percent určiť ani to, z čoho to pramenilo. Tušíme, že v tom rolu zohrali obrubníky, takže potrebujeme zlepšiť dizajn v tejto oblasti, keďže sa zdá trochu zraniteľný,“ povedal Wolff.

„Nepochybujem, že tomu prídeme na koreň a veľmi rýchlo to pochopíme,“ dodal Rakúšan.

Prácu tímu v danej oblasti pochválil aj dnešný víťaz Lewis Hamilton: „Dnes nebol žiadny problém. Chlapci cez týždeň odviedli dobrú prácu. Nebolo to nič veľké, no veľké mohli byť dôsledky v prípade, že sa nám to nepodarí odstrániť.“

„Od začiatku víkend nás na to nikto neupozornil, takže aj dnes sme mohli jazdiť úplne normálne,“ dodal Hamilton.

Možno vás zaujme

Komentáre