logo F1online.skF1online.sk

Verstappen: Nevyzerá to veľmi dobre

Max Verstappen
© Twitter/Red Bull Racing
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík8. 10. 2021

Red Bull do tureckého víkendu nevstúpil tou správnou nohou. Tímu sa síce vyhli nehody či poruchy, no rýchlosť monopostov nebola v piatkových voľných tréningoch nijak oslnivá. Strata na Mercedes je väčšia než sa očakávalo.

V Milton Keynes však majú celú dnešnú noc a zajtrajší tretí tréning na to, aby našli nejaké riešenia. Nebolo by to prvýkrát v tejto sezóne, čo Red Bullu piatok vôbec nevyšiel, no v sobotu dokázali nájsť stratenú formu.

Na otázku, kde by Red Bull mohol v sobotu skončiť, pilot tímu Max Verstappen odpovedal: „Teraz vám neviem povedať. Verím, že sa to zlepší a ak nie, tak to pre nás nevyzerá veľmi dobre. Uvidíme, čo zvládneme urobiť cez noc.“

„V druhom tréningu sme v porovnaní s prvým skúsili niekoľko vecí. Stále sa rozhliadame a snažíme sa zistiť, čo treba urobiť. Na tejto trati je to samozrejme trochu odlišné, nemáme mnoho dát, takže nás čaká dlhý večer. Pokúsime sa to zlepšiť, pretože dnes to nebol ten najlepší deň,“ povedal Verstappen.

Sergio Pérez dokázal byť v druhom voľnom tréningu rýchlejší než jeho tímový kolega, čo sa mu v tejto sezóne nepodarilo príliš často. Ani on však v piatok nebol spokojný s vyvážením svojho monopostu.

„Bol to celkom náročný piatok,“ povedal Pérez. „Mercedes vyzerá byť silný, no veríme, že dokážeme cez noc získať nejaké desatiny a dostaneme sa v sobotu do boja.“

„Je to o tom nájsť ten správny kompromis. Ak sa pokúsite nastaviť ideálny balans pre kvalifikáciu, skompromitujete si tým pretekové tempo. To je dôležité, pretože na tejto trati je predbiehanie relatívne jednoduché,“ dodal Checo.

Súvisiace články

Diskusia