Sainz dostane v Turecku nový motor, odštartuje z chvosta poľa | Magazín F1 - F1online.sk

Sainz dostane v Turecku nový motor, odštartuje z chvosta poľa

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Dva týždne po Charlesovi Leclercovi je na rade Carlos Sainz. Vylepšená hybridná časť pohonnej jednotky Ferrari si odbila premiéru na Veľkej cene Ruska v útrobách monopostu monackého pretekára. Tento víkend v Turecku je na rade jeho tímový kolega. Daňou za vyšší výkon však bude štart z konca štartového poľa.

Nový motor podľa zástupcov tímu naplnil očakávania. Charles Leclerc v Soči až do záverečnej dažďovej prehánky ukazoval dobré tempo. V jednej fáze pretekov boli jeho časy porovnateľné s tými Maxa Verstappena. Či alebo aký veľký podiel na tom mal motor, zatiaľ nevieme povedať. Aj v Turecku budeme Scuderiu pozorne sledovať a pokúsime sa získať lepší obraz o výkonnosti monopostov tímu z Maranella s novým motorom.

Podobne ako Leclerc v Rusku, aj Sainz vymení tento víkend všetky komponenty pohonnej jednotky, nielen jej hybridnú časť.

„Rovnako ako Charles Leclerc na Veľkej cene Ruska, aj Carlos Sainz nasadí v Turecku úplne novú pohonnú jednotku, spolu s novým hybridným systémom,“ stojí v stanovisku Scuderie. „To znamená, že odštartuje z konca štartového poľa s cieľom posunúť sa v pretekoch dopredu a zabodovať.“

Tím tiež uviedol, že jeho šéf Mattia Binotto do Istanbulu nepocestuje. Počas víkendu zostane doma v továrni (nie po prvýkrát v sezóne), aby „sa sústredil na vývoj budúcoročného monopostu“.

Počet nasadených komponentov pohonnej jednotky u jednotlivých pilotov. Zdroj: RaceFans