V Mercedese netušia, čo sa Hamiltonovi prihodilo | Magazín F1 - F1online.sk

V Mercedese netušia, čo sa Hamiltonovi prihodilo

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Strata šiestich desatín a nevysvetliteľné problémy s monopostom. Tak by sa dal zosumarizovať druhý tréning z pohľadu Lewisa Hamiltona. Viac odpovedí na otázku, čo spôsobilo takú veľkú stratu šesťnásobného majstra sveta, nemajú ani inžinieri Mercedesu. Podľa Wolffa momentálne “tápajú v tme”.

Strieborné šípy pritom do piatkového tréningu vstupovali s tým, že chcú dosiahnuť — aspoň v rámci možností — čo najlepšie časy. Je totižto istá pravdepodobnosť, že sa kvalifikácia ani neuskutoční a piloti sa do pretekov zoradia podľa druhého tréningu.

“Nešli sme úplne na plný plyn, ale nešli sme ani na pol plynu,” vysvetlil Toto Wolff, šéf Mercedesu, v interview pre televíziu ORF. “Pridali sme trochu výkonu. Povedzme to tak, že sme neboli na takom výkonnostnom leveli, na akom v piatok bežne operujeme.”

A hoci Lewis Hamilton dostal viac šťavy ako obyčajne, v časoch na kolo sa to neodrazilo. “Tak trochu tápame v tme, hlavne pri Lewisovom čase. S autom je nejaký problém. Momentálne o tom nevieme povedať viac. V pomalých a stredne rýchlych zákrutách je auto úplne rozhádzané. Máme však údaje o všetkom, musíme využiť čas, aby sme sa na to pozreli.”

Tímy sa už po uplynulom víkende oťukali, a tak v piatok nemalo až taký veľký význam skrývať skutočný potenciál monopostov. Preto Wolffova odpoveď na otázku, či má Mercedes ešte nejakého žolíka, neprekvapí.

“Už ani nie. V porovnaní s minulým týždňom sa Verstappen zlepšil a zlepšili sa predovšetkým Racing Pointy. Všetci ostatní sú o niečo pomalší, rovnako ako my,” podotýka 48-ročný Viedenčan. “Musíme sa nad tým zamyslieť a pozbierať dáta, aby sme zistili, kde sa podel ten výkon.”

Možno vás zaujme

Komentáre