Norris potrestaný, v nedeľu príde o tri miesta | Magazín F1 - F1online.sk

Norris potrestaný, v nedeľu príde o tri miesta

Lando Norris
zdroj: Twitter/McLaren

Hrdina prvých pretekov tejto sezóny Lando Norris to bude mať tento víkend o niečo náročnejšie. Od komisárovi si totižto za porušenie pravidiel počas prvého tréningu vyslúžil trest v podobe straty troch miest na štartovom rošte.

Stalo sa tak počas prvého tréningu na VC Štajerska, keď vedľa trate musel kvôli problémom s pohonnou jednotkou zastaviť Nicholas Latifi. Na trati začali viať žlté vlajky, čiže jazdci mali povinnosť spomaliť a nepredbiehať sa — aj počas tréningov. Lando Norris toto pravidlo nedodržal.

“Komisári si vypočuli jazdca s číslom 4 (Landa Norrisa) a zástupcov tímu. Rovnako prezreli zábery,” píše sa v krátkom stanovisku komisárov. “Palubné zábery jasne ukazujú, že pilot auta číslo 4 predbehol auto číslo 10 (Pierra Gaslyho), zatiaľ čo boli jasne vidieť žlté svetelné panely a žlté vlajky.”

Komisári teda nemali na výber, len pilota McLarenu potrestať. Okrem straty spomínaných troch miest Norrisovi pribudnú na licencii aj dva trestné body. Za posledných dvanásť mesiacov žiadne ďalšie nenazbieral.

Možno vás zaujme

Komentáre