Wolff: Bottas by si zaslúžil zostať v Mercedese | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff: Bottas by si zaslúžil zostať v Mercedese

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Za Valtterim Bottasom bude smútiť nejeden zamestnanec či člen vedenia Mercedesu. Toto Wolff sa už teraz nechal počuť, že vďaka skvelej tímovej práci, ktorú odviedol v posledných rokoch, by si Bottas zaslúžil zostať v tíme. Teraz však odchádza.

Alfa Romeo a Valtteri Bottas v pondelok popoludní oznámili, že sa dohodli na viacročnom kontrakte. Tým sa v Mercedese uvoľnilo miesto pre Georgea Russella, ktorý by podľa padoku mohol ukončiť harmonické časy v Mercedese. Mnohí fanúšikovia dúfajú v to, že sa opäť dočkáme drámy, akú sme videli napríklad pri dvojiciach Alonso-Hamilton či Hamilton-Rosberg.

Toto Wolff priznal, že Mercedes veľmi dlho uvažoval, či si ponechať Valtteriho Bottasa, alebo staviť na novú krv. “Toto nebol jednoduchý proces a rozhodnúť nebolo jednoduché. Valtteri v priebehu posledných piatich sezón odviedol fantastickú robotu a podstatne prispel k našim úspechom a nášmu rastu.”

Na fínskeho pretekára sa bude spomínať najmä ako na ukážkového tímového kolegu. “Spolu s Lewisom stanovili latku pri partnerstvách medzi tímovými kolegami v našom športe. To bola cenná zbraň v našich majstrovských súbojoch a posunula nás k tomu, že sme dosiahli nevídané úspechy.”

“Rozhodne by si zaslúžil zostať v našom tíme, a ja som rád, že si mohol do budúcej sezóny vybrať vzrušujúcu výzvu v Alfe Romeo a pokračovať vo svojej kariére na vrcholnej úrovni nášho športu,” vyslovil sa Wolff.

“Keď nastane ten čas, opustí nás s obrovskou priazňou každého jedného člena tímu a navždy zostane súčasťou rodiny Mercedesu,” odkázal na záver.