Aby sa nezopakovali problémy z minulého týždňa, Mercedes nasadí nové komponenty | Magazín F1 - F1online.sk

Aby sa nezopakovali problémy z minulého týždňa, Mercedes nasadí nové komponenty

Toto Wolff
zdroj: Mercedes

Mercedes vedie Pohár jazdcov s pohodlným náskokom pred svojou priamou konkurenciou. Red Bull v Rakúsku nebodoval, zatiaľ čo Valtteri Bottas zvíťazil a Lewis Hamilton získal štvrtú priečku. Nechýbalo však veľa a ani Mercedesy nemuseli vidieť šachovnicovú vlajku. Preto inžinieri strieborných šípov pripravili sériu opatrení, aby sa problémy nezopakovali.

“Výsledky z prvých pretekov vyzerajú na papieri dobre, ale skutočnosť sa má tak, že sme mali šťastie, že sme vôbec dokončili preteky,” hodnotí posledný víkend Toto Wolff, šéf Mercedesu. “Spoľahlivosť nám robí vážne starosti. Je to naša top priorita. Počas skrátenej sezóny s ešte nejasným počtom pretekov sa každý bod počíta. Musíme sa v tomto smere rýchlo zlepšiť.”

Vypadnutie na VC Štajerska by Mercedes zabolel. Možno nie tak z pohľadu bodového stavu ako z dôvodu pretrvávajúcej neuspokojivej spoľahlivosti pohonnej jednotky, ktorej vývoj je v tejto sezóne značne obmedzený.

“Naše hlavné problémy sa týkali elektronických komponentov prevodovky, pod čo sa podpísali agresívne obrubníky v Spielbergu,” prezradil Wolff a ozrejmil, aké kroky už Mercedes stihol podniknúť: “Tento problém sme odhalili už v piatok a okamžite sme začali pracovať na jeho odstránení pre nasledujúce preteky — a to ako v továrni, tak i na trati. Aby sme situáciu vylepšili, tento víkend nasadíme nové komponenty,” prezradil bez bližšieho špecifikovania, o ktoré presne pôjde.

V každom prípade Wolff očakáva, že máme pred sebou druhý napínavý víkend. “Prvá veľká cena sezóny musela divákov, ktorí tak dlho čakali na reštart, dvíhať zo sedadiel. Medzi týmito dvoma podujatiami je len pár dní a neznámych premenných je stále veľa. Myslím si preto, že nás čakajú ďalšie vzrušujúce preteky.”

Možno vás zaujme

Komentáre