Hamilton: Pre mňa to bol skôr pretekársky incident | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton: Pre mňa to bol skôr pretekársky incident

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Súboj Alexa Albona s Lewisom Hamiltonom bol jedným z kľúčových momentov Veľkej ceny Rakúska. Alexovi Albonovi zmaril nádeje na skvelé umiestnenie (hoci potom odstúpil pre technický problém) a Lewisa Hamiltona pripravil o pódium i dôležité body.

Britsko-thajskému pretekárovi sa podaril takmer dokonalý manéver, keď si z vonkajšej strany vyšliapol na šesťnásobného šampióna. Ten sa mu však vydaril len na takých 80 percent. Aj keď už bol väčšou časťou auta pred Mercedesom, prišiel kontakt, ktorý Alexa poslal do hodín a do štrku. Za vinného bol v tejto situácii označený Hamilton, ktorému komisári udelili päťsekundový trest.

Pre Lewisa sa pritom preteky vôbec nevyvíjali tak zle. Chvíľu to dokonca vyzeralo, že zaútočí na Valtteriho Bottasa v čele. Tím sa však obával o svoje monoposty. Senzory prevodovky totiž naznačovali potenciálny technický problém, obom svojim pilotom tak nariadili spomaliť a hlavne sa vyhnúť obrubníkom.

„Preteky skončili a ja chcem ísť ďalej. Nebol to pre mňa vôbec vydarený víkend. Ten včerajšok bola len a len moja chyba a aj keď ten trest pred pretekmi bol trochu neočakávaný, nijako ma to nerozhodilo,“ povedal Hamilton.

„Naopak, ešte viac ma to povzbudilo, aby som zajazdil čo najlepšie a myslím, že sa mi to aj podarilo. Mal som tempo na to, aby som dohnal Valtteriho, no potom prišiel nešťastný incident s Alexom. Bola to skutočne nešťastná situácia. Nemôžem uveriť tomu, že sme sa takto opäť stretli. Pre mňa to bol naozaj skôr pretekársky incident, prijmem však akýkoľvek trest, ktorý si podľa nich zaslúžim a idem ďalej,“ komentoval incident Hamilton.

„Z pohľadu auta naozaj neviem, v čom bol problém. Povedali nám, že sa máme vyhnúť obrubníkom, neviem, čo chcú spraviť, aby problém odstránili za tie tri alebo štyri dni, no nechám to nich. Sú to inteligentní a tvrdo pracujúci ľudia.“

„Som si istý, že na riešení už pracujú. Uvidíme, či to stihnú do ďalšieho podujatia,“ uzavrel šesťnásobný šampión.

Možno vás zaujme

Komentáre