Hamiltona sklamalo, že antirasistická kampaň nenadchla všetkých jazdcov | Magazín F1 - F1online.sk

Hamiltona sklamalo, že antirasistická kampaň nenadchla všetkých jazdcov

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Niektorí piloti už v priebehu štvrtka a piatka informovali o tom, že sa na jazdeckých brífingoch rozoberá aj možnosť nedeľného pokľaknutia si. Očividne však nie všetci túto myšlienku podporujú, čo sklamalo predovšetkým Lewisa Hamiltona.

Piloti by mali v nedeľu vyslať do sveta jasný odkaz odmietajúci rasizmus, no zatiaľ nie je jasné, o čo presne pôjde. Asociácia pretekárskych jazdcov GDPA informovala o tom, že všetci dvadsiati piloti budú mať oblečené tričko s nápisom vyzývajúcim k zastaveniu rasizmu. Či však uvidíme aj spomínané pokľaknutie, to zatiaľ nevedno.

Lewis Hamilton na piatkovom brífingu popísal, ako by si nedeľu predstavoval a odmietol akékoľvek mlčanie — podľa Hamiltona je mlčanie ako spoluúčasť na tom, že sa vo svete deje neprávosť. “V niektorých prípadoch vidieť toto mlčanie.”

“Bavili sme sa o tom počas jazdeckého brífingu. Veru, bolo to zaujímavé,” ironicky pokračoval Hamilton. “No je dobré, že sme sa dostali aspoň k nejakej diskusii. Neviem, čo uvidíme v nedeľu. Možno ľudia prejavia rešpekt každý svojím spôsobom.”

Rodák zo Stevenage sa poďakoval tým jazdcom, ktorí využili svoj mediálny dosah a pripojili sa k nemu v boji proti rasizmu. Ostatných vyzýva k tomu, aby tiež priložili ruku k dielu.

“Na našom stretnutí som ocenil viacerých pilotov, že sa vyjadrili k príspevku, v ktorom som žiadal ľudí, aby prehovorili. Poďakoval som sa tým, ktorí niečo povedali na svojich účtoch na sociálnych sieťach,” ďalej hovoril Hamilton. “Tiež som povzbudzoval ostatných, ktorí zatiaľ mlčali. Povedal som, že mlčanie je v podstate spoluúčasť.”

Ako už pilot Mercedesu prezradil, nezainteresovanosť niektorých pilotov ho trápi. Myslí si, že časť jazdcov nechápe, o čo tu presne ide. “Toto je tiež súčasťou toho nášho dialógu, treba im to vysvetliť. Myslím si totižto, že niektorí stále tak úplne nerozumejú tomu, že čo sa deje a aké sú na tieto protesty dôvody. Snažím sa ich naviesť a ovplyvniť čo najviac ľudí.”

Možno vás zaujme

Komentáre