Alpine vyslyšal Ocona, dá mu nové šasi | Magazín F1 - F1online.sk

Alpine vyslyšal Ocona, dá mu nové šasi

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Alpine

Esteban Ocon sa po sérii neuspokojivých veľkých cien chce vrátiť späť na výkonnostnú úroveň, na ktorej jazdil ešte pred podpísaním nového kontraktu. Dosiahnuť to chce výmenou šasi a celého radu komponentov, ktoré mohli francúzskeho pretekára spomaľovať.

Fernando Alonso v úvode sezóny na svojho kolegu absolútne nestíhal. Postupne sa však začala jeho forma zlepšovať a ako sa zdá, tá Oconova upadla. Mladší z dvojice jazdcov Alpine však mal podozrenie, že za jeho výkonnostný pokles môže byť zodpovedný monopost. Vraj už v prvom výjazde počas kvalifikácie na VC Rakúska strácal na Alonsa jednu celú sekundu. “Niečo nie je v poriadku,” uviedol. Podobný scenár sa opakuje častejšie…

Od tímu preto žiadal, aby v rámci rozpočtových možností na aute vymenil čo najviac komponentov. Napokon sa dočkal aj výmeny šasi. S novým bude jazdiť už v prvom piatkovom tréningu, prezradil výkonný riaditeľ Marcin Budkowski.

“Esteban zažil v Rakúsku dve ťažké veľké ceny. My stále vyšetrujeme, či sú za tým aj nejaké technické dôvody,” vyslovil sa Marcin Budkowski v predvečer Veľkej ceny Veľkej Británie. “Aby sme odstránili akékoľvek pochybnosti, tím rozhodol na jeho aute pred pretekmi v Silverstone vo veľkom vymeniť komponenty vrátane nového šasi.”

“V úvode sezóny Esteban podával veľmi silné výkony a v dvoch pretekoch za sebou sa vďaka svojej rýchlosti kvalifikoval v treťom rade. To bolo len pár víkendov dozadu. Pracujeme teda na tom, aby sme sa postarali o jeho návrat. Tento víkend je na to ideálna príležitosť,” myslí si poľský rodák.

Oconov úpadok prišiel prakticky hneď potom, čo podpísal novú zmluvu s tímom. Podľa niektorých to nebola žiadna náhoda, no samotný Ocon odmieta, že by pri príprave akokoľvek zvoľnil.

“Pracujem tak isto ako v doterajšom priebehu sezóny,” ubezpečil Esteban Ocon. “Chodím do továrne rovnako často a dávam do toho všetko presne tak, ako pred podpísaním zmluvy. Nemá to nič spoločné s aktuálnymi výkonmi.”