Leclerc o pneumatikách: Môže sa to zopakovať a nevieme kedy | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc o pneumatikách: Môže sa to zopakovať a nevieme kedy

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Ferrari predviedlo na minulých podujatiach záblesky dobrej rýchlosti. No kým v kvalifikačnom tempe sa Scuderia zaradila možno aj na tretie miesto, v tom pretekovom má monopost SF21 rozsiahle nedostatky. Vo Francúzsku sa objavili problémy s masívnou degradáciou pneumatík, ktorú si v Maranelle zatiaľ nevedia vysvetliť.

Už sme v tomto roku videli, že Ferrari nie je v pretekovom tempe a pri práci s pneumatikami silné. Taký masívny prepad ako na Veľkej cene Francúzska však čakal málokto, keďže ani piatkové voľné tréningy nenaznačovali tento scenár. Môže sa niečo také zopakovať aj v nasledujúcich pretekoch? Áno, môže.

„Nuž, nečakali sme, že degradácia bude taká značná,“ povedal pilot tímu Charles Leclerc novinárom v Rakúsku. „Takže očakávame, že sa tento problém môže kedykoľvek v priebehu sezóny opäť zopakovať, aj keď naozaj netušíme kedy. Snažíme sa to však vyriešiť čo najrýchlejšie. Snáď sa nám to podarí zmierniť už čoskoro.“

„Skúsili sme v pretekoch zastaviť dvakrát, aby sme vyskúšali niečo odlišné. Body by sme si tak či onak neodniesli, ale aspoň sme skúsili a niečo sa naučili. Zvolil som trochu odlišný prístup pri svojej jazde, no veľký rozdiel to neprinieslo, čiže ako piloti toho momentálne nemôžeme mnoho urobiť.“

„Samozrejme, stále sa ako jazdci môžeme zlepšovať. Skúmame aj možnosti ako môžeme vylepšiť spôsob manažovania pneumatík. Cítil som sa však trochu beznádejne. Skúšal som všetko možné a neprinieslo to žiadny rozdiel,“ dodal Leclerc.