Pérez: V mojej zmluve nie je žiadna klauzula o neútočení na Verstappena | Magazín F1 - F1online.sk

Pérez: V mojej zmluve nie je žiadna klauzula o neútočení na Verstappena

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Mexický pretekár zohráva v tejto sezóne pomerne kľúčovú rolu. Nielen, že sám vyhral podujatie v Baku, ale častokrát pomáha Maxovi Verstappenovi ako druhé tímové auto v boji o popredné priečky. Aj vďaka výkonom Péreza má tak Red Bull už 37-bodový náskok pred Mercedesom v rebríčku konštruktérov.

Práve medzi Pérezom a Verstappenom sa však na poslednom podujatí vo Francúzsku odohrala tímová réžia. S pomocou tohto zásahu mohol Max rýchlejšie dostihnúť vedúceho Lewisa Hamitlona a Sergio Pérez napokon obsadil tretie miesto, keď porazil Valtteriho Bottasa z Mercedesu.

Vzniká tak otázka, či má Sergio Pérez skutočne voľnú ruku pri predbiehaní aj pokiaľ ide o vzájomné súboje s tímovým kolegom Maxom Verstappenom. Ako však tvrdí Mexičan, tím už ukázal plnú podporu pre obe strany garáže a žiadna klauzula o neútočení neexistuje.

„V mojej zmluve nie je žiadna klauzula, ktorá by hovorila o tom, že nesmiem bojovať s Maxom,“ uviedol Pérez pre RacingNews365. „Tím už ukázal, že obidve strany garáže majú k dispozícii úplnú podporu.

„A čím viac dôvery tím získa a čím častejšie Red Bull uvidí, že sa nám obom dobre darí, tým viac dôvery získame na oboch stranách garáže,“ zhodnotil mexický pretekár.

„V súčasnosti spolupracujeme veľmi dobre a čaká nás ešte dlhá cesta,“ pokračoval Sergio Pérez. „Takže sa musím sústrediť, zdokonaliť sa a potom uvidíme, kam sa až dostaneme.“

Pérez ďalej uviedol, že má s Verstappenom dobrý vzťah a informácie medzi nimi sú úplne otvorené. Aj naďalej sa totiž jazdeckej dvojici zjavne darí vyvíjať tlak na obhajcov z Mercedesu.

„Max ma celkom ohromil,“ povedal Pérez. „O jeho výkone na trati nemôžem povedať nič, čo ešte nebolo povedané. Každý vie, aký dobrý a komplexný je dnes Verstappen. V tíme má veľa skúseností. Môžete povedať, že je tu už dlhšiu dobu.“

„Zameriava sa na správne veci a pokiaľ ide o auto, navzájom si tiež zdieľame veľa informácií. Navzájom sa tlačíme vpred a mimo auta je tiež veľmi uvoľnený. Máme veľmi dobrý vzťah,“ zhodnotil mexický pretekár.

„Videli ste to aj v Baku, keď po pretekoch prišiel na pódium, po pretekoch, v ktorých mal zvíťaziť. Ide len o ukážku toho, ako blízko drží tento tím,“ pokračoval Sergio Pérez.

Pokiaľ ide o to, či bude Pérez tímovou dvojkou, mexický pretekár si myslí, že hodnotiť túto rolu je ešte predčasné.

Stále len 31-ročný pretekár povedal: „Na to je ešte príliš skoro. Absolvovali sme iba šesť (v súčasnosti už sedem) pretekov. Musíme pokračovať v našich výkonoch, víkend po víkende a získavať čo najviac bodov. Je tu ešte veľa pretekov a samozrejme chceme vyhrať aj rebríček konštruktérov. Budeme teda veľmi tvrdo pracovať.“