Hamilton je nadšený zo zlepšenia Mercedesu | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton je nadšený zo zlepšenia Mercedesu

Lewis Hamilton, DRS
zdroj: Twitter/Mercedes

Mercedesy mali pod taktovkou obe piatkové poldruha hodinovky jázd. Zatiaľ čo Lewis Hamilton je povzbudený zlepšením, o ktoré sa postarali inžinieri Mercedesu, Valtteri Bottas opäť o niečo zaostal za svojím kolegom a hovorí skôr o potrebe dotiahnuť nastavenia monopostu do jemu vyhovujúcejšiemu stavu.

Lewis Hamilton obsadil prvú priečku v oboch tréningoch, v tom úvodnom časom na úrovni 1:04,816s, aby ho popoludní ešte vylepšil na hodnotu 1:04,304s. “Z auta som mal dnes dobrý pocit,” otvoril svoje piatkové hodnotenie. “Určite cítim, že sme v porovnaní s minulým rokom auto vylepšili. Je to obrovské pozitívum.”

Pozitíva to má hneď dva. Keďže monopost Mercedesu je dokonalejší, technici by nemuseli toľko riskovať pri nastavovaní chladenia, len aby z pohonnej jednotky vyžmýkali každú stotinku sekundy navyše. No a druhá vec, ktorá zahrá Mercedesu do karát, sú teploty. Tento rok sa budú pohybovať na prijateľnejšej úrovni, čiže ani kompromisy ohľadom chladenia a aerodynamiky nebudú také veľké.

Treba však zostať pri zemi: “Určite to vyzerá dobre, ale myslím si, že z tréningov sa toho nedá veľa vyčítať. Ostatné tímy šli možno v konzervatívnejšom motorovom režime, alebo mali natankované väčšie množstvo paliva. Budeme to brať s rezervou. V noci sa pokúsime auto ešte zlepšiť a naplno zaberieme zas zajtra.”

Ako už bolo spomenuté, Valtteri Bottas z jazdy až taký pôžitok nemal. “Celkovo to nebolo príliš zlé, ale myslím si, že pre mňa bude dôležité správne zvládnuť nastavenia balansu v pomalých aj rýchlych zákrutách.”

“Mám pocit, akoby sme to raz správne nastavili v rýchlych zákrutách, inokedy zas v pomalých, ale nikdy nie v oboch typoch v rámci jedného kola. Vyladiť všetko, aby to v sobotu sedelo, bude veľmi dôležité,” nechal sa počuť rodák z Nastoly.

Možno vás zaujme

Komentáre