Binotto tvrdí, že záujem Ferrari o Vettela vyprchal až cez karanténu | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto tvrdí, že záujem Ferrari o Vettela vyprchal až cez karanténu

Mattia Binotto
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Ferrari si Charlesa Leclerca pripútalo na päť rokov už v decembri minulého roka. O Vettelovej budúcnosti sme toho v tom čase veľa nevedeli. Mattia Binotto prezradil, že Maranello vtedy ešte nechcelo nahradiť Sebastiana Vettela iným jazdcom, vraj sa pohľad talianskej stane zmenil až na jar.

Podľa Mattiu Binotta držalo Ferrari svoju pozíciu aj napriek tomu, že záujemcov o Vettelovo miesto nebolo málo. “V priebehu zimy sme mu v súkromí aj na verejnosti dali vedieť, že je našou prvou voľbou, to môžem potvrdiť. Je bežné, že nás v zime kontaktujú rôzni jazdci a zisťujú, či existuje nejaká šanca jazdiť vo Ferrari. To našu pozíciu nezmenilo, Seba sme považovali za prvú voľbu.”

“Čo sa stalo odvtedy?” rečnícky sa spýtal vzápätí. “Celý svet, nie iba motoršport a Formulu 1, zmenil vírus a pandémia. Rozpočtový strop sa výrazne zmenil a teraz je oveľa prísnejší. Pravidlá boli posunuté z roku 2021 na 2022. Autá sú na rok 2020 a 2021 takmer zmrazené. Môžeme teda povedať, že sa situácia zmenila.”

“A ešte na dôvažok sa ani nezačala sezóna. Sebastian nemal šancu vrátiť sa na trať a ukázať, akú ma motiváciu jazdiť za Ferrari. Bolo to preňho trochu smolné. Počas karantény sme vo Ferrari museli prehodnotiť našu pozíciu. Rozhodli sme sa, prevzali sme zodpovednosť a odkomunikovali to s tímom,” prezradil Binotto.

Jeho slová sú zaujímavé v kontexte vyjadrení Zaka Browna. Šéf McLarenu v priebehu mája uviedol, že v tíme nielen, že vedeli o rokovaniach Sainza s Ferrari, ba dokonca mu ich vyslovene povolili. Tieto rozhovory sa mali začať už v priebehu zimy, no karanténa, počas ktorej údajne Ferrari zmenilo postoj, sa začala o čosi neskôr. Prvý prípad bol v Taliansku potvrdený až koncom februára.

Vettel podľa všetkého o ničom netušil, a preto skonštatoval, že ho rozhodnutie Ferrari zaskočilo. “Počul som, že bol prekvapený. Rozumiem tomu, je normálne byť prekvapený,” hovorí Binotto. “Naše rozhodnutie akceptoval, hoci si myslím, že ešte ani dnes s ním nie je úplne spokojný. To je ale normálne.”

“Myslím si, že sme prežili skvelé obdobie, zatiaľ päť rokov, vrátane tejto sezóny šesť. Je to veľký šampión a skvelý človek. Myslím si, že úplne všetci u nás vo Ferrari, naši fanúšikovia a ľudia, ktorí s ním spolupracovali, si čas strávený s ním užili. Ja ho veľmi rešpektujem z profesionálneho aj ľudského pohľadu. To sa vôbec nezmenilo,” dodal švajčiarsky inžinier.

Možno vás zaujme

Komentáre