Russell: Rím tiež nepostavili za deň | Magazín F1 - F1online.sk

Russell: Rím tiež nepostavili za deň

George Russell
zdroj: Twitter/George Russell

Výkonnosť Williamsu bola vlani naozaj neutešená. Britský tím celý rok dobiehal stratu na stred poľa a ani ku koncu sezóny nebol dostatočne blízko. Jarné testy však vykresali iskierku nádeje, pretože tohtoročný monopost FW43 nevyzeral až tak zle.

V Grove samozrejme veria, že sa tímu podaril krok vpred. Potrebuje sa dostať z úplného chvosta a zapojiť sa do bojov v strede poľa. Progres tímu vo vývoji pochválil aj jeho pilot George Russell. Talentovaný mladík bude v tomto roku patriť k najväčším esám Williamsu, ktorý vzhliada k lepším zajtrajškom.

„Jazdné vlastnosti sú určite omnoho lepšie,“ vyhlásil Russell v Rakúsku. „Myslím, že v minulom roku sme urobili určité pokroky, no auto bolo ťažko zvládnuteľné. Snažil som sa tlačiť ho až na úplný limit, no nemal som zadný prítlak, kvôli čomu som strácal sebadôveru.“

„Je pravda, že zatiaľ máme za sebou len barcelonské testy, no auto sa tam riadilo omnoho lepšie. Myslím, že ako mne, tak Nicholasovi to dodalo sebadôveru. Snáď nám to prinesie lepšiu výkonnosť,“ dúfa Russell.

Williams, na rozdiel od mnohých svojich konkurentov, nevyužil príležitosť zorganizovať napríklad filmovací deň alebo testovať s dva roky starým autom. Piloti sa tak prvýkrát od testov dostanú do auta až v piatok predpoludním počas prvého tréningu.

„Mám viac sebavedomia, než vlani. Celkovo to však bude náročné, pretože v Barcelone bolo len okolo desať alebo pätnásť stupňov celzia. Takže uvidíme až zajtra,“ povedal Russell.

„Stavali sme na vlaňajších základoch. Rím tiež nepostavili za deň a všetko chce svoj čas. Urobili sme progres, no je veľmi ťažké sa dotiahnuť, keď ste tak veľmi vzadu za ostatnými.“

„Verme, že sme znížili stratu na deviate miesto v pohári konštruktérov a zvyšok stredu poľa,“ uzavrel britský mladík.

Možno vás zaujme

Komentáre