Russell chce aspoň dvojročnú zmluvu | Magazín F1 - F1online.sk

Russell chce aspoň dvojročnú zmluvu

fotka k článku undefined
zdroj: Williams

George Russell sa ocitol na križovatke ciest, no opraty nemá vo svojich rukách. O jeho budúcnosti bude rozhodovať Mercedes a azda i Lewis Hamilton, ktorý by mohol byť opäť prvou voľbou strieborných šípov. Nech už rokovania dopadnú akokoľvek, Russell avizuje, že jednoročný kontrakt jeho situáciu nerieši, chce zmluvu aspoň na dva roky.

Po suverénnych triumfoch v šampionátoch GP3 a F2, na ktoré mu stačili dve sezóny, čakalo Georga Russella ďalšie povýšenie. Dostal sa do Formuly 1. Vo Williamse trávi už tretiu sezónu, no určite to nie je tím, po ktorom by túžil. Na rozdiel od svojich súperov z juniorských šampionátov totižto trie biedu v najhoršom tíme z posledných sezón.

Georgovi Russellovi vyhovuje, že sa jeho kontrakt končí zároveň s tým, ako sa končia i zmluvy Lewisa Hamiltona a Valtteriho Bottasa v Mercedese. Postupne však musí začať vyvíjať tlak na Tota Wolffa, aby opäť nezostal na ocot.

“Určite si myslím, že je fajn byť v pozícii voľného jazdca pred budúcou sezónou. Myslím si však, že stabilita je dôležitá,” rozhovoril sa George Russell na videokonferencii s novinármi. “Po týchto presunoch ľudí si navyše myslím, že je dosť jasne vidieť, aké je ťažké naskočiť a adaptovať sa na nový tím.”

“Nech sa už budúci rok ocitnem kdekoľvek, bol by som rád, ak by to bolo na dva roky. Je dôležité mať túto konzistentnosť a možnosť rásť, robiť pokroky,” uvedomuje si pilot Williamsu aj s ohľadom na nové pravidlá.

Aj Toto Wolff už hovorí o tom, že by chcel mať v tíme pilota, ktorý by pristúpil na niekoľkoročný kontrakt. Problém pre Georga Russella však predstavuje Hamilton, ktorý avizuje, že s prehľadom vo Formule 1 zvládne ešte niekoľko sezón.

George Russell sa nad svojou budúcnosťou zamýšľal v deň, keď jeho kamarát z McLarenu Lando Norris oznámil podpis nového kontraktu a už teraz sa môže tešiť na ďalšie sezóny v konkurencieschopnom aute.

“Teším sa s Landom, zaslúži si to,” komentuje dnešné novinky Russell. “V poslednej dobe odvádza fantastickú prácu, ten balík McLarenu a Landa je ohromný. V budúcom roku to bude zaujímavé. Myslím si, že by sa z nich mohla stať skutočná hrozba pre top tímy a šampionát.”