Leclerc prehodnotil svoj prístup po VC Rakúska 2019, stal sa z neho agresívnejší pilot | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc prehodnotil svoj prístup po VC Rakúska 2019, stal sa z neho agresívnejší pilot

Charles Leclerc
zdroj: Scuderia Ferrari

Charles Leclerc prezradil, ktorý incident ho v F1 naštartoval k tomu, aby sa z neho stal oveľa agresívnejší pilot. Monačan priznal, že by v budúcnosti veľmi rád predĺžil kontrakt s Ferrari.

Leclerc práve začal svoju tretiu sezónu vo Ferrari a celkovo štvrtú v F1. Už hneď jeho prvá sezóna v Scuderii bola fantastická a podarilo sa mu vyhrať dve veľké ceny. V spomínanom ročníku však zažil aj tŕpku príchuť prehry. Stalo sa tak na Veľkej cene Rakúska, kedy po štarte z pole position v pretekoch dominoval, avšak len dve kolá pred koncom mu víťazstvo uchmatol Max Verstappen z Red Bullu.

Medzi Leclercom a Verstappenom došlo k miernemu kontaktu a pilot Ferrari bol vytlačený mimo trate. To sa mu samozrejme nepáčilo, no vedenie pretekov označilo tento incident za čistý a Verstappen si tak pripísal víťazstvo. Monačan sa vyjadril, že práve po tomto incidente mierne zmenil prístup.

Na otázku v rozhovore pre Motorsport.com, či práve toto rozhodnutie vedenia pretekov z neho spravilo agresívnejšieho pretekára, odpovedal: „Áno. Čiastočne preto, že od tohto víkendu sa zmenil prístup vedenia pretekov a bolo nám umožnené ísť o niečo ďalej, ako boli dovtedy nastavené limity. Myslím si, že to bolo dobré pre náš šport, povedal som to hneď po konci tých pretekov, aj keď som bol z výsledku mierne rozladený.“

„Vždy som si myslel, že ak by nám umožnili pretekať s menšími obmedzeniami, boli by sme schopní ponúknuť atraktívnejšie preteky, potrebovali sme však kontinuitu v metóde posudzovania, ako sa to potom aj stalo. Od tej chvíle sme si boli istí, že v súbojoch môžeme byť tvrdší bez obáv z trestu, a tejto novej situácii som sa dobre prispôsobil,“ zhodnotil Leclerc.

Monačan priznal, že si svoju budúcnosť vie a chce predstaviť vo Ferrari. „Mám zmluvu do roku 2024, ale chcel by som ju predĺžiť, pretože tu chcem ostať oveľa dlhšie.“ dodal na záver dvadsaťtriročný pilot Scuderie.

Možno vás zaujme

Komentáre