logo F1online.skF1online.sk

Vráti sa Norris do bitky o titul? Jedine v prípade dvojitej diskvalifikácie Mercedesov, hovorí

Lando Norris
© X/McLaren
Matúš Pavlík
Matúš Pavlíkdnes 10:38

George Russell sa po letnej prestávke zjavne vrátil v oveľa lepšom rozpoložení a McLaren potvrdil svoje zlepšenie z Maďarska, čo s prispením pokračujúcich skvelých výkonov Landa Norrisa prinieslo tímu druhú pole position za sebou. To nevyhnutne oživilo reči o návrate oboch mužov do boja o titul. Pilot McLarenu to však nevidí ružovo.

Tieto debaty sa objavili už v Maďarsku a po ďalšej Norrisovej pole position sa objavili aj v Holandsku. Je v tom zvláštna irónia osudu. Po minuloročných pretekoch v Zandvoorte, ktoré Norris nedokončil pre neslávne známu poruchu, strácal Max Verstappen na lídra šampionátu Oscara Piastriho 104 bodov. V cieli posledných pretekov v Abú Zabí však bol dva body za Norrisom a dokonca jedenásť bodov pred Piastrim.

V čase písania tohto článku sú holandské preteky ešte iba pred nami a Norris v tejto chvíli stráca na vedúceho Kimiho Antonelliho „iba“ 90 bodov. Iste, otázky na majstrovský titul znejú stále pomerne absurdne, ale ťažko ich ignorovať, keď sa istému Maxovi Verstappenovi iba minulý rok podaril ešte parádnejší comeback.

Lando sa však na margo titulových nádejí vyjadril s dávkou britského humoru, keď si vystrelil z tragického počínania svojho tímu na konci minulej sezóny. „Nedáva zmysel nad tým ani rozmýšľať. Úprimne, v tejto chvíli je mi jedno, čo bude ďalší víkend. Je príjemné vedieť, že stále existuje takáto možnosť a dúfam, že oba Mercedesy diskvalifikujú ako nás v Las Vegas a potom nevyužijú príležitosť na pit stop zadarmo ako my v Katare,“ vyhlásil Norris.

„Ak urobia rovnaké chyby, zrejme to bude ľahké. Každý rok je však odlišný. V nedeľu z toho dostanem maximum, čo je asi to jediné, čo ma môže tešiť. Pred nami je ešte dlhá sezóna a som optimista. Verím, že je to stále možné, ale to je asi všetko,“ dodal Lando.

Väčšie nádeje má George Russell. Ten v Holandsku pôsobí dojmom, že opäť našiel svoje stratené „ja“. Otázka znie, či nie je príliš neskoro. Iste, strata 56 bodov nevyzerá v porovnaní s Norrisom a už vôbec nie v porovnaní s Verstappenom tak zle, ale ak to chce dokázať, musí začať plnými priehrštiami sťahovať náskok Kimiho Antonelliho.

„K dispozícii je stále viac bodov než doteraz. Všetko sa rýchlo mení. V jednej chvíli som bol 70 bodov pozadu, potom som to stiahol na 25 a teraz je to okolo 60. Ešte nie je koniec. Ferrari vyzerá skvelo a Lando je druhýkrát za sebou na pole position,“ povedal Russell.

„Nikoho neslobodno odpisovať a my sa chystáme nasadiť vylepšenia. Musíme dúfať, že budú fungovať. Stačí jeden problém a vylepšenia nebudú fungovať, ako očakávate. Ani sa nenazdáte a namiesto boja o víťazstvo každý víkend budete strácať hromadu bodov každý víkend,“ dodal Russell.

Súvisiace články

Diskusia