Russell priznal, že mu chýbalo sebavedomie: Pripomenul som si, že som nezabudol jazdiť


Letná prestávka prišla Georgeovi Russellovi vhod, no nebola dostatočne dlhá na to, aby sa celkom reštartoval. V piatok priznal, že mal o sebe pochybnosti. O to väčšiu radosť má po zisku malej pole position, ktorá mu pomohla natankovať chýbajúcu sebadôveru.
Z prvej priečky mal v piatok veľkú radosť aj šéf tímu. S dobrou náladou pripisoval zásluhy za Russellov dobrý výsledok tomu, že ho už neprenasleduje predstava, že mu priateľka Carmen Mundtová na jeho žiadosť o ruku odpovie “nie”.
“George sa vracia. Myslím si, že už nie je v takom strese, keď mu priateľka povedala áno,” zasmial sa Toto Wolff na Sky Sports. “Dnes odviedol slušnú prácu. Splnil si svoje úlohy a zajazdil veľmi dobré kolo.”
Faktom však je, že Russellovi v poslednej dobe skutočne chýbalo sebavedomie. Otvorene to priznal po šprintovej kvalifikácii. “Už je to nejaký piatok, keď som bol na čele výsledkovej listiny. Ani si nespomínam, kedy to bolo naposledy! Je fajn pripomenúť si, že je to stále vo mne a že som nezabudol jazdiť.”
“Budem úprimný, keď poviem, že na tento víkend som prichádzal s otvorenou mysľou, pretože som nemal ani poňatia, ako to pôjde. Nemal som práve najväčšie sebavedomie,” pripustil britský jazdec, “ale pokúsil som sa vybaviť si, čo vlastne od auta chcem, a potom som do toho skrátka skočil, akoby to boli prvé preteky v sezóne. Snažil som sa to neprekombinovať.”
“Zdá sa, že mi to dobre zafungovalo. Ľahko sa hovorí a ťažšie sa vykoná, ale ja viem, že keď mám správne nastavenú hlavu, v Q3 to zvládnem. Potrebujem sa len postarať o to správne nastavenie,” pokračoval Russell, podľa ktorého je základ úspechu aj v hlave.
Samozrejme, bez konkurencieschopného auta to nepôjde. Mercedes ho našťastie má, navyše s výhodou štartu z prvej priečky už jednou rukou siaha na šprintové víťazstvo. Podľa Russella je celkom jasné, čo bude v sobotu kľúčové pre jeho zisk.
“Myslím si, že dobrý štart. Na tomto okruhu sa bude veľmi ťažko predbiehať,” avizuje Russell. “Ferrari dnes ráno zanechalo veľmi silný dojem a nám sa zdalo, že strácame tri až štyri desatiny sekundy. Uvidíme, či sa to odrazí aj na zajtrajšku, ale potrebujem dobrý štart, to by malo stačiť.”







