Pérez: Neviem, prečo by mi to v Red Bulle nemalo fungovať | Magazín F1 - F1online.sk

Pérez: Neviem, prečo by mi to v Red Bulle nemalo fungovať

fotka k článku undefined
zdroj: Pirelli Press Area

Sergia Péreza čaká druhá sezóna v jednom z veľkých tímov Formuly 1 po tom, čo ešte v roku 2013 pretekal v McLarene. Vtedy mu to celkom nevyšlo, čo ho na dlhých sedem rokov odsúdilo na pôsobenie v strede poľa. Teraz dostáva šancu na reparát, o ktorej je presvedčený, že ju premení.

Red Bull od Mexičana očakáva minimálne to, že dokáže Maxovi Verstappenovi robiť zdatnú dvojku, ktorá potrápi súperov z Mercedesu a bude im brať body. Na predĺženie zmluvy to však nemusí stačiť, v juniorskom tíme už totižto čaká na svoju šancu Júki Cunoda, nuž a ambície Pierra Gaslyho sú veľmi podobné.

Podľa Sergia Péreza je prioritou tímu “vyhrávať a víkend čo víkend podávať dobré výkony”. “To je naša priorita, ktorú sa budeme snažiť maximálne naplniť. Teraz nevidím dôvod, prečo by to nemalo fungovať,” hodnotí svoje vyhliadky v podcaste Beyond the Grid. “Red Bull je dobre rozbehnutý. Myslím si, že celkovo je tento tím plný nádeje. Určite sa uberáme dobrým smerom a náš tím je pevný.”

Nováčik v rakúskej stajni tiež predpokladá, že ho čaká aj z jeho pohľadu lepšie obdobie, keďže šanca prísť do Red Bullu “prišla v lepšom momente mojej kariéry” ako tá pred necelým desaťročím. “Keď som prišiel do McLarenu, myslím si, že to bolo zle načasované aj pre tím. V tej sezóne sme po všetkých stránkach cúvali.”

“Nemyslím si, že by som jazdil zle,” pokračoval Pérez, ktorý v spomínanom ročníku skončil na jedenástej priečke 24 bodov za Buttonom. “Jensona som v kvalifikáciách porazil. Myslím si, že celkovo to bol dobrý stint, ale svoju úlohu zohrali politické faktory.”

Rodák z Guadalajary má za sebou turbulentnú sezónu. Na jednej strane získal svoje prvé víťazstvo, na druhej ho trápila technika i covid. Ten dostal v najnevhodnejšej chvíli, teda v čase, keď sa do jeho kokpitu snažil nasúkať Sebastian Vettel.

“Bolo to ťažké, uplynulý rok bol ako na horskej dráhe. Dostal som covid, bol som prvý, takže sa na mňa pozerali ako na nejakého čudáka. Formula 1 si vtedy podľa mňa myslela, že je nepriestrelná. Musel som zniesť plno kritiky, navyše sa to všetko odohralo v zlomovom momente mojej kariéry. Potreboval som byť v aute, pretože sa schyľovalo k tomu, že prídem o svoje miesto,” rekapituluje Pérez. “Nakoniec som oň aj prišiel. Bola to už veľmi neskorá časť sezóny a na stole zostalo málo príležitostí.”

“V jednej chvíli som si pomyslel, že je po všetkom, to je koniec mojej kariéry. Strávil som v F1 desať rokov a mal som pocit, že som sa za ten čas etabloval. Nechcel som ísť do iného tímu len preto, aby som niekam išiel.”

“V ďalšom priebehu sezóny sa veci začali vyvíjať dobre a už som mal nejaké ponuky na rok 2022. Povedal som si teda, že ak nebudem na rošte v roku 2021, tak ešte nepôjdem do dôchodku, ale počkám si rok a vrátim sa na sezónu 2022. Potom sa objavila príležitosť v Red Bulle, veľmi seriózna, a klaplo to. Je fantastické, že to vyšlo,” vydýchol si Pérez.