logo F1online.skF1online.sk

Hamilton ďakuje tímu, že opravil softvérovú chybu na pohonnej jednotke

Lewis Hamilton
© X/Ferrari
Milan Kubala
Milan Kubaladnes 00:19

Lewis Hamilton sa po šprintovej kvalifikácii posťažoval na softvér pohonnej jednotky, ktorý ho vraj v každom kole oberal o tri desatiny sekundy neefektívnou prácou s energiou. Po šprinte si na to inžinieri posvietili a podarilo sa im problémy vyriešiť. Hamiltonovi to viditeľne zlepšilo náladu.

Šiestym miestom z kvalifikácie v Miami sa Lewis Hamilton po skončení kariéry určite nebude chváliť, ale pre taliansky tím to bol napriek tomu dobrý signál. Potvrdil si totiž, že aj v krátkom čase dokáže vyriešiť objavené nedostatky.

“Áno, auto bolo v kvalifikácii oveľa lepšie,” pousmial sa Lewis Hamilton po skončení kvalifikácie. “Nemyslím si, že sme mali nejaké problémy s pohonnou jednotkou. Bola na tom najlepšie za celý víkend.”

Okrem toho si britský jazdec želal aj vyladenie vyváženia a dočkal sa ho. “Zmenili sme nastavenia auta a bol som oveľa spokojnejší. Kiežby som s takými nastaveniami začal víkend. V Q2 to vyzeralo veľmi solídne, no v tretej časti som mal problém dostať z auta maximum.”

Druhé pokusy v Q3 však nevyšli viacerým jazdcom, v skutočnosti len málokto dokázal vylepšiť svoj prvotný čas. Všetci teraz budú skúmať, čo k tomu viedlo a aký vplyv na to mali podmienky na trati.

Ferrari zároveň bude zisťovať, ako vyžmýkať zo svojho nového balíčka maximum. Podľa Hamiltona totiž má viac potenciálu, než sme videli. “Neviem, či nás toto napĺňa sebavedomím, ale chcem povedať, že tím odviedol skvelú prácu, keď sem priniesol tieto vylepšenia. Pracovali na nich nesmierne tvrdo.”

“Konkurencia však inak pristupuje k vývoju, takže na to si budeme musieť posvietiť, no my ideme naplno a viem, že ešte veľa vecí je na ceste. Vieme však dostať viac aj z toho, čo máme teraz k dispozícii,” skonštatoval 41-ročný pretekár. “Na rovinkách stále strácame, ale výrazne sme sa zlepšili.”

To je veľmi dobrý signál. “Pred týmto víkendom sme na rovinkách strácali štyri až päť desatín sekundy. Neviem, či je to tu rovnaké, ale mám pocit, že sme sa zlepšili, aj keď to môj výsledok neodzrkadľuje. Pred nedeľou som však plný optimizmu.”

Súvisiace články

Diskusia