logo F1online.sk

Ferrari ako posledné predstavilo svoj monopost pre rok 2021: SF21

Ferrari SF21
© Ferrari
Milan Kubala
Milan Kubala10. 3. 2021

Ferrari nás opäť raz prekvapilo. Tentoraz rýchlosťou, akou sme spoznali nový monopost pre rok 2021. Hoci bolo jeho predstavenie naplánované na stredu o 14:00, už takmer hodinu predtým sa na internete objavilo video, v ktorom sa vynímal nový stroj z Maranella s označením SF21.

Na prvý pohľad zaujmú nove farby v zadnej časti monopostu, a nemenej logo Mission Winnow, ktoré bolo v minulých sezónach biele, no teraz dostalo zelenú farbu.

Fanúšikov určite poteší, že sa Scuderia konečne pustila do rekonštrukcie nosového kužeľa, ktorý vyzerá pomerne svojsky. Je súčasťou vynoveného aerodynamického balíka, ktorého úlohou bude zmenšiť aerodynamický odpor monopostu.

Spolu s vylepšeným motorom by mohol Ferrari posunúť späť do najlepšej konštruktérskej trojky. Scuderia si pred touto sezónou dáva za cieľ zisk tretieho miesta v tímovom hodnotení, v nasledujúcich sezónach chce mieriť ešte vyššie.

Za Ferrari budú tento rok jazdiť Monačan Charles Leclerc, ktorý si už v tíme stihol vybudovať silné postavenie, a odchovanec Red Bullu Carlos Sainz. Španiela čaká jeho debutová sezóna v červenej.

Image
https://pbs.twimg.com/media/EwHiarqXMAAGYKi?format=jpg&name=large
https://pbs.twimg.com/media/EwHiarfXIAA1Ja5?format=jpg&name=large
https://pbs.twimg.com/media/EwHtO-oWQAYLzeS?format=jpg&name=large
https://pbs.twimg.com/media/EwHtiN6XIAUOFQH?format=jpg&name=large
https://pbs.twimg.com/media/EwHuvqHXYAE69Om?format=jpg&name=large
Scuderia Ferrari Press Office
Scuderia Ferrari Press Office
Scuderia Ferrari Press Office
Scuderia Ferrari Press Office
Scuderia Ferrari Press Office
Scuderia Ferrari Press Office
Scuderia Ferrari Press Office