logo F1online.sk

Mick Schumacher opäť v monoposte Ferrari: Tento pocit mi chýbal

Mick Schumacher
© Scuderia Ferrari Press Office
Milan Kubala
Milan Kubala28. 1. 2021

Testovacia týždňovka Ferrari vo Fiorane pokračovala predstavením Micka Schumachera. Minuloročný šampión Formuly 2 si za volant monopostu SF71H sadol vo štvrtok popoludní. Deň ukončil usmiaty, hovorí, že mu veľmi dobre padlo sadnúť si späť do monopostu.

Schumacher stihol v rámci prvej časti jeho programu odjazdiť viac než 50 kôl. Podobne ako aj ostatní piloti, ktorých sme tento týždeň videli, sa venoval technickej príprave, spoznával monopost Formuly 1 a trénoval štartové procedúry.

“Keď som si konečne sadol do monopostu, zaplavili ma pocity, ktoré mi veľmi chýbali,” priznal Mick Schumacher po skončení štvrtkového programu. “Myslím si, že dnes to bol na trati veľmi pozitívny deň.”

“Bez problémov sa nám podarilo zvládnuť celý program, ktorý sme si naplánovali. Určite bolo užitočné toho toľko odjazdiť za volantom monopostu F1 pred blížiacou sa sezónou, ktorá sa začne o poldruha mesiaca predsezónnymi testami,” konštatoval pilot Haasu.

Hoci Schumacher jazdil v monoposte z roku 2018, takúto prípravu považuje za veľmi užitočnú. “Monopost SF71H je z roku 2018, ale to, ako sa správa na trati a aké má z neho pilot pocity, je z pohľadu správania sa na trati veľmi podobné súčasným monopostom. Je to výborný základ na prípravu do nového ročníka. Jazdiť vo Fiorane je vždy skvelé, pretože ide o technickú trať, ktorá kladie vysoké nároky.”

“Bolo mi potešením opäť sa stretnúť s inžiniermi a mechanikmi, s ktorými som pracoval vlani v septembri,” pripomenul svoje debutové predstavenie v monoposte F1 Mick Schumacher. “Už sa neviem dočkať toho, ako sa do auta posadím opäť v piatok.”

Ako už naznačila, nádej nemeckého motoršportu bude v jazdách pokračovať i v piatok dopoludnia, aby ju po obedňajšej prestávke nahradil Callum Ilott.

Galéria

Predchádzajúca fotkaAktuálna fotkaNasledujúca fotka
© Scuderia Ferrari Press Office 1/13